Bel Tipi Turnike | Teknoper Konrol Sistemleri Bel Tipi Turnikeler
7508
post-template-default,single,single-post,postid-7508,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Bel Tipi Turnike

Bel Tipi Turnike

İnsan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikeler, aynı zamanda olarak da adlandırılmaktadır. Bel tipi turnike sistemleri günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Kollu Bel turnike olarak bilinen Turnike sistemleri birbirine eşit açılarda olan ve kurulduğu alanda kişilerin teker teker geçiş yaptırarak kontrolünü sağlayan turnike sistemleridir.  Böylece uygulama alanında hızlı ve güvenli geçiş olması rahatlıkla sağlanabilir.

Bu şekildeki  Düşen Kollu turnike  sistemleri yazılım entegrasyonu ile giriş çıkışların kayıt altına alınmasını ve raporlanmasını sağlayabilir.

Düşen kollu turnikeler en az bakım gerektiren, dayanıklı, yıllarca ve binlerce sorunsuz geçiş için en çok tercih edilen modeldir.

Turnike, üzerine takılacak olan geçiş kontrol cihazları ile spor merkezlerinde üye geçiş kontrolü, fabrikalarda personel giriş çıkış takibi, iş merkezlerinde geçiş kontrolü, yemekhane tuvalet vb. yerlerde geçiş sınırlandırması amacıyla kullanılmaktadır.

Takip yapılmak istenen tüm alanlarda güvenle kullanılabilen bel tipi turnike sistemleri ile üye takip yazılımı, personel takip yazılımı, öğrenci takip yazılımı ve yemekhane takip yazılımı da uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun için beraberinde kullanılacak olan personel devam kontrol sistemi cihazına ihtiyaç vardır.

Bel tipi turnike sistemleri ile birlikte yüz tanıma pdks cihazları, parmak izi pdks cihazları ve kartlı pdks cihazları bir arada kullanılabilmektedir. Böylece geçişleri kontrol altına almak çok daha kolay bir hal almaktadır. Kullanımları oldukça basit olan bel tipi turnike sistemlerinin tüm bu alanlarda kullanılabilir olan iki farklı modeli yer almaktadır.

Bunlar; paslanmaz çelik gövdeli bel tipi turnike sistemleri ve elektrostatik boyalı bel tipi turnike sistemleridir. Elektrostatik boyalı olan bel tipi turnike sistemleri, iç ortamlarda kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik olan bel tipi turnike sistemleri ise dış ortamlarda güvenle kullanılmaktadır. Su geçirmez olmalarından ötürü, tüm olumsuz hava koşullarına karşın oldukça dayanıklıdırlar. Üstelik üzerinde kullanılacak olan pdks cihazında su geçirmez özellikte olan modelleri yer alır.

Yarım boy bel tipi kelebek turnike, uygun fiyat ve çok amaçlı kullanılabilme özelliklerine sahip olmasının yanında, paslanmaz çelik yapısı ile son derece dayanıklıdır. Bu tip turnikeler yoğun giriş çıkışlara uygun olarak üretilirler.

Turnike seçimi yaparken montaj yapılacak olan yerin ölçüleri, farklı giriş noktalarının olup olmaması, engelli kişiler ve yük taşıma araçlarını geçişi gibi etkenler göz önünde bulundurulur.

Turnike Sistemleri birçok farklı türdeki projeye uyarlanabilecek turnike model seçenekleri ile Bel Turnike Sistemleri, biyometrik parmak izi geçiş kontrol sistemleri ve kartlı geçiş kontrol sistemi  kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bel Turnikeler,özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde tavsiye edilmektedir. En uygun fiyatları ile tercih edilen bir turnike sistemidir.

–              Alışveriş Merkezi Giriş Çıkış

–              Üniversite, Okul Öğrenci Geçiş Sistemleri

–              Fabrika İşçi Giriş Çıkış Sistemi

–              Kamu Kurum ve Kuruluşları Güvenlik Kontrol Noktaları

–              Spor Merkezleri Üye Giriş Çıkış Kontrolü

–              Yemekhane Geçiş Sistemleri

–              Ziyaretçi Geçiş Noktaları

Zor hava şartlarına uyumu test edilmiş olan Turnike Sistemleri, özel olarak üretilmiş hassas döküm mekanizması sayesinde Vandalizm’e karşı da korumalıdır. Elektrik kesintilerinde, deprem veya benzeri acil çıkış gerektiren durumlarda kol otomatik olarak aşağı düşerek engelsiz ve hızlı geçiş sağlanabilir. Böylece daha güvenli kullanım sunar.

Tripod Turnikeler tek ayaklı veya çift ayaklı olabilirler. Bu şekilde ürünün şekli ihtiyaç olan alana ve müşterilerin tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17