Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
7511
post-template-default,single,single-post,postid-7511,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Davranışsal özellikleri ilke edinerek devreye giren Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri oldukça farklı alanlarda tercih edilebilmektedir. Kimlik saptama işlemlerinin güvenli koşullar altında gerçekleşmesini mümkün hale getiren sistemlerde kullanıcıların yanında kart vb. herhangi bir unsurun bulunması gerekmemektedir. Ürün sistemleri farklı ihtiyaçları karşılamaya uygun bir yapısının bulunması ve hızlı bir şekilde işlev göstermesi sebebi ile zaman içerisinde pek çok müşteri tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle ticari işletmelerde Turnike Geçiş Sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışma özelliği bulunan ürün modellerinin farklı şekilde kullanım modülleri bulunmaktadır.

Kullanıcıların herhangi bir kod veya şifre ezberlemeden yararlanabileceği sistem modelleri içerisinde parmak izi veya yüz tanımaya yarayan ekipmanlar yer almaktadır. Sistemi kullanmaya karar veren müşteriler tarafından yapılacak tanımlamalar ile birlikte başkalarının bu uygulama içerisinde belge ve kart gibi unsurları kullanarak değişiklik yapmasının önüne geçilmektedir. Oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilen Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri ürünleri dayanıklı yapısı ile uzun süreli faydalanma imkanı sunmaktadır.

Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Ürünleri

Hızlı bir şekilde sonuç alabilmeyi mümkün hale getiren Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri ürünleri solma ve kırılma gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklı bir yapıda bulunmaktadır. Ürün kurulum sürecinden sonraki zaman dilimleri içerisinde müşteriler için herhangi bir ek maliyet unsurunun meydana gelmemesi adına titiz çalışmalar yürütülmektedir. Müşteri talep ve istekleri doğrultusunda yürütülen çalışmalar dahilinde sistem içerisinde yer alan ekipmanlara birden fazla kişinin tanımlanması durumu söz konusu olmaktadır. Kullanışlı yapısı ile dikkat çeken ve Kartlı Geçiş Sistemi ile kıyaslandığında oldukça avantajlı bir noktada bulunan ürün sistemleri farklı nitelikteki işyerlerinde tercih edilmektedir.

Ürün sistemlerinin en çok tercih edildiği alanlar içerisinde banka, havalimanı ve fabrika gibi yoğun kitlelerin bulunabileceği ve yüksek risk faktörlerinin söz konusu olduğu alanlar bulunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı kopyalanma imkanı vermeyen ürün modelleri mobil sistemlere entegre edilebilmesi sayesinde yaygın bir kullanım alanına ulaşmaktadır.

Parmak Tanıyan Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş işlemleri üzerinde istenen şekilde sınırlama yapabilme imkanı sunan Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri niteliklerine bağlı olarak farklı unsurları saptamak sureti ile faaliyet göstermektedir. Kriminal olarak gerçekleştirilen incelemeleri esas alarak faaliyet gösteren ve parmak izinin kontrol edilmesi ile geçişlere izin veren sistemler pek çok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Her bireyin kendine özgü parmak izinin bulunmasından dolay oldukça başarılı sonuçlar alabilmeyi mümkün kılan Geçiş Kontrol Sistemleri sayesinde güvenlik koşulları istenen noktaya çıkarılabilmektedir.

Sistem sayesinde oluşturulan veri tabanı ile birlikte koruma sağlanan alanlara yetkililer haricindeki kişilerin giriş yapabilmesini önlemek mümkün olmaktadır. Teknolojik alanda güncel olarak meydana gelen yeniliklerin sistem içerisine entegre edilmesi ile birlikte farklı şekilde modellemelerin yapılması söz konusudur. Isıl farkları hissederek devreye giren termal uygulamalar ve elektrik akımını esas edinerek kontrol sağlayan yapılandırmaların kullanılması şeklinde faaliyet gösteren sistem seçenekleri bulunmaktadır.

Yüz Tanıyan Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri

Parmak izlerinde olduğu gibi yüz hatlarında da bireyler arasında farklılıkların görülmesi söz konusu olup bu bağlamda geliştirilen Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri sayesinde ihtiyaca uygun nitelikli çözümler elde edilmektedir. Kişilerin yüz hatları üzerinde birbirinden ayrım yapabilmeyi mümkün hale getirecek çok sayıda unsurun yer alması sayesinde geçiş işlemlerini kolay bir şekilde yönetebilmek mümkündür. Üstün imalat yöntemleri kullanılarak ortaya konan ürün sistemleri sayesinde kişilerin yüz hatları üzerinde yer alan 50 farklı noktanın incelenmesi ile geçiş işlemlerinin yönetilmesi mümkün olmaktadır.

Güvenlik koşullarının gerekli olduğu alanlara monte edilen yüz tanımlama özellikli Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri sayesinde elde edilen verilerin analiz edilebilmesi adına veri tabanı oluşturulmaktadır. Bilgisayar sistemlerinde zaman içerisinde meydana gelen gelişmeler bu ürünlerin çok daha yaygın bir şekilde tercih edilmesini mümkün hale getirmektedir. Gelişmiş nitelikli ürünler sayesinde başarılı sonuçları görebilmek mümkün olmaktadır.

Yüksek güvenlik önlemlerinin şart olduğu tesis ve binalarda biyometrik geçiş sistemleri devreye girmektedir. Bu sayede hem bina güvenliği sağlanmaktadır hem de bina giriş çıkışları kontrol altına alınmaktadır. Bununla birlikte biyometrik geçiş sistemlerinin sürekli olarak geliştiriliyor olmasının doğal sonucu olarak, son zamanlarda bu ürünlere olan ilginin artış gösterdiği de bilinmektedir.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17