Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
7514
post-template-default,single,single-post,postid-7514,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları

Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları

Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları

Son zamanlarda güvenli giriş çıkışlarda bir numaralı tercih olan geçiş kontrol sistemleri farklı modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemler, kişi veya topluluğun bir alana giriş çıkışlarını kontrol etmek ve sınırlandırmak amacı ile kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemlerinin kurulduğu geçiş alanları genellikle kapılar, asansörler, otopark girişleri veya kontrol noktaları, site veya bina girişleridir. Kullanım alanları bir hayli geniş olan bu sistemler, kullanım alanlarında güvenlik işlevini üst düzeyde sağlamaktadır. Özellikle otopark giriş çıkışlarında tanımlı araçların zaman kaybetmeden geçişini sağlayan sistemler, yabancı araçların giriş çıkışlarını engellemekte ve kimlik kontrolüne ve ziyaret nedenini öğrenmeye olanak sağlamaktadır. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları en çok merak edilen konular arasındadır. Ancak bu sistem hakkında fiyat almak için kurulacak alanın ölçülerinin bilinmesi gerekmektedir. Bunun dışında kullanılacak olan geçiş sistemi modeli fiyata etki etmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Kullanım Alanları

Geçiş kontrol sistemleri üç sınıfa ayrılmaktadır. Zaman kontrollü geçiş sistemleri, biyometrik geçiş sistemleri ve kartlı kontrol geçiş sistemleridir. Bu sistemlerin kullanım işlevleri farklıdır. Ortak noktaları ise geçişte güvenliği sağlamalarıdır. Geçiş kontrol sistemleri kullanım alanı bir hayli geniştir. Şirketlerde, fabrikalarda, hastanelerde, eğitim kurumlarında, laboratuarlarda, spor merkezlerinde, öğrenci yurtlarında, otellerde, mağazalarda ve gümrüklerde kullanılmaktadır. Kullanım alanını sayarak genişletmek mümkündür. Son yıllarda özel mülklerde ve apartmanlarda kullanımı da sıklaşmıştır. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları, sistem üzerinde kullanılan geçiş kontrol sistemi özelliğine göre değişmektedir. Çünkü bunun farklı modelleri mevcuttur.

Geçiş Kontrol Sistemleri Türleri

Geçiş kontrol sistemleri fiyatları türlerine göre değişmektedir. Geçiş kontrol sistemi türleri:

 • Yüz Tanıma: Bu sistem yüze ait karakteristik verileri analiz ederek geçiş sistemini aktif hale getirmektedir.
 • Plaka Tanıma: Tanımlı olan aracın plakasına göre araç yaklaşınca kapının otomatik olarak açılmasına ve giriş çıkışların yapılmasına izin veren sistemdir.
 • Parmak İzi: Bu sistem hem giriş çıkışları takip etmek için hem de yemekhanelerde personel giriş çıkışını takip etmek için kullanılmaktadır. Üye takip sistemi olarak da karşımıza çıkmaktadır.
 • Kartlı Geçiş: Bu sistemde kart okuyucular kullanılmaktadır. Sürekli giriş çıkış yapan kişilere verilen kart ile geçiş zaman kaybetmeden yapılmaktadır.
 • Standalone Kartlı Geçiş Sistemi: Bilgisayardan bağımsız olarak çalışan bir sistemdir. Giriş çıkışlarda kart kullanmak zorunludur.
 • Offline Kartlı Geçiş Sistemi: Bilgisayarın kullanıldığı bir sistemdir ancak geçiş sırasında bilgisayarın açık olmasına gerek yoktur.
 • Hgs Geçiş Sistemi: Otopark giriş çıkışlarında tanımlı araçların geçişlerine izin veren bir sistemdir.
 • Turnike Sistemler: Farklı türleri bulunan bu sistemin kullanım alanı oldukça geniştir. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları seçilen geçiş sistemi özelliğine göre değişmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemi Genel Özellikleri

Her bir geçiş sisteminin kendine ait özelliği vardır. Ancak hepsini ortak tek bir noktada birleştiren, kullanım amaçlarıdır. Bir alandaki giriş çıkışları sınırlandırmak ve takip etmek için kullanılan bu sistemlerin özellikleri geçiş kontrol sistemi türlerine göre değişmektedir. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları bu doğrultuda değişmektedir. Bunlardan birkaç tanesine bakarsak:

 • Geçiş kontrol sistemleri yüksek kalite belgelerine sahiptir.
 • Geçiş kontrol sistemlerinde yaşanan problemlerde teknik destek sağlanmaktadır.
 • Yüz tanıma geçiş sistemleri, parmak izi tanıma geçiş sistemleri ve kartlı geçiş sistemleri birlikte uyum içinde çalışabilmektedir. İsteğe bağlı olarak uzaktan kumanda ile kontrol etmek mümkündür.
 • Bu sistemlerde kullanılan malzemeler yüksek ısı ve soğuğa dayanıklıdır. İç mekan ve dış mekanda kullanıma uygundur. Geçiş kontrol sistemleri genellikle paslanmak malzemelerden üretilmektedir.
 • Bu sistemlerde elektrik kesintisi halinde sistem kendini otomatik olarak serbest geçiş moduna almaktadır.
 • Ürünlerin montajı ve kullanımı oldukça Kolaydır. Montajın ardından kısa süre içinde sistemi kullanmaya başlamak mümkündür. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları yapılan keşiften sonra belirlenmektedir. Kurulması talep edilen alanın özelliğine göre belirlenen geçiş sisteminin ardından fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerine dair fiyatlandırmaların nasıl olduğu konusu söz konusu olduğunda söz konusu ürünlerin üretim kalitesinin nasıl olduğu gerçeği karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, üretim maliyetindeki artışların da geçiş kontrol sistemlerinin fiyatlarına doğrudan etki ettiği bilinmektedir. Bundan dolayı geçiş kontrol sistemleri satın alınacağında ayrıntılı bir fiyat araştırmasının yapılması şart olmaktadır.

 

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17