Geçiş Kontrol Sistemleri Hakkında Bilgi | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
7515
post-template-default,single,single-post,postid-7515,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Geçiş Kontrol Sistemleri Hakkında Bilgi

Geçiş Kontrol Sistemleri Hakkında Bilgi

Geçiş Kontrol Sistemleri Hakkında Bilgi

Son teknolojik gelişmeler ışığında ortaya çıkmış olan geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi edinmek için yazımızı okumalısınız. Özellikle artan güvenlik risklerinin varlığı hayatımızda bazı önlemler almayı bizlere zorunlu kılmaktadır. Teknolojik yazılım ve donanımların gelişmesi, güvenlik önlemlerinin daha kolay alınabilmesine katkı sunmaktadır.

Ülkemizde de özellikle kurumsal ve kişisel tercihlere göre ortaya atılmış olan fazla sayıda geçiş sistemleri bulunmaktadır. En çok kullanılan ve günlük hayatımızda da sıklıkla rastladığımız ürünler ise şu şekildedir:

 • Personel Kontrol Sistemleri,
 • Takip Sistemleri,
 • Kapı Açma Sistemleri,
 • Turnike ve Bariyer Sistemleri,
 • Otopark Bariyer Sistemleri,
 • Kart Yazıcı ve Okuyucu Sistemleri,
 • Metal Üst Arama Dedektörleri

Görüldüğü gibi farklı amaç ve ihtiyaçlara uygun olarak geçiş kontrol sistemler hali hazırda yoğun talep görmektedir. Geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi sahibi olarak kurumsal ya da kişisel talebinize yönelik cevaplar bulabilirsiniz.

Geçiş kontrol sistemleri genellikle giriş ve çıkışların kontrol altına alınabilmesi için üretilmiş yazılımlarla ortaya çıkmaktadır. Personel giriş ve çıkışının belirlenmesi, yetkisiz kişilerin istenmeyen alanlara yönelmesinin önlenmesi başlıca amaçlar arasında yer almaktadır. Son zamanlarda sizlerde resmi kurum ve alanlar ile kamuya açık diğer alanlarda güvenlik sistemi uygulamaları ile karşılaşmış olmanız yüksek ihtimaldir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Nerede Kullanılır?

Güvenlik sistemlerine en çok toplu kullanım alanlarında rastlamaktayız. İnsan becerisinin yetersiz kaldığı ya da zorlandığı durumlarda akıllı yazılımlar üstün performans üstelenerek görevlerini yerine getiriler. Böylece insan gücü gereksiz anlamda sarf edilmezken aynı zamanda da teknoloji vasıtalarından en üst seviyede yararlanılmış olunur. Geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi edinerek fabrikası ya da şirketinde sistem kurulum talebinde bulunan çok sayıda kişi bulunmaktadır.

Özellikle turnike geçiş sistemleri adı ile de duyduğumuz sistemlerin sıklıkla kullanılmakta olduğu alanlar ise şu şekildedir. Buna göre:

 • Stadyum, konferans salonu ve büyük toplantıların icra edildiği geniş kitleyi ağırlayan salon ve alan giriş ile çıkışları,
 • Tiyatro, sinema ve bale salonu gibi kitlesel ve kamuya açık alanların giriş ve çıkış bölümlerinde,
 • Alışveriş merkezleri, otoparklar, konser alanları ya da miting alanları gibi aynı anda on binlerce insana ev sahipliği yapabilen bölgeler,
 • Havalimanı ve yolcu terminali gibi solanlar,
 • Resmi kamu kurumlarına ait olan kurum ve kuruluşların giriş ile çıkışlarında,
 • Çok sayıda çalışanı bulunan fabrika ve benzer diğer işletmeler bu kategoride değerlendirilmektedir.

Görüldüğü gibi gerek resmi gerekse de kamuya açık alanlarda sistemler büyük oranda kullanılmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi edinmek için yetkili kurumlar ile irtibata geçebilirsiniz.

Turnike Geçiş Sistemi Özellikleri

 Akıllı kart ya da kodlanmış olan benzer fonksiyona sahip bir cisim aracılığıyla sisteme giriş veya çıkış talebinin iletilmesi sistemidir. Buna göre sistem veri tabanında verileri işlenmiş olan kart için geçişe izin verilir. Diğer durumlarda ise sistem uyarı vererek geçişe izin vermemektedir. Temel çalışma prensibi bu şekilde olan turnike geçiş sistemlerinin kullanım alanları da oldukça geniştir.

Küçük veya büyük çok sayıda işletmeden başlayarak, kamusal alanlara varıncaya kadar turnike sistemleri kuruludur. Gerek personel geçişlerinin kontrol ile tespitinin sağlanabilmesi gerekse de tespit amaçlı olarak kullanılan sistemler kullanıcılarına büyük faydalar sağlar. Geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi edinerek sistemin genel özellikleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Geçiş Sistemleri Kurulum Talebi

Sistemlerin gelişmiş özelliklerinden kolaylıkla faydalanmak mümkündür. Buna göre tecrübeli ve yetkin olan, güvenlik sistemleri firması ile irtibata geçilmelidir. Buna göre sistemin kurulacağı alanın etüt çalışması yapılır. Sisteme uygun alanlar firma yetkilileri tarafından özenli bir şekilde belirlenir. Ardından ise geriye sistemin son güncellemeleri de içerecek şekilde kurulumuna sıra gelmektedir.

Turnike geçiş sistemleri ya da bariyer sistemleri sayesinde kurumsal güvenlik taleplerine akılcı ve kolay çözümler üretilmektedir. Sizlerin ve kurumunuzun üst düzey yazılım programı ile korunabilmesi mümkündür. Ayrıca giriş çıkışların kontrol altına alınarak kayıt edilmesi de sağlanır. Yazıda geçiş kontrol sistemleri hakkında bilgi verilerek sistem hakkında merak edilen hususlara değinilmiştir. Geçiş kontrol sistemleri son zamanların en çok tercih edilen araçları arasında yer almaktadır. Zira bu ürünler güvenlik anlamında ciddi bir hizmeti kullanıcılarıyla buluşturmaktadır.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17