Geçiş Kontrol Sistemleri Keşfi | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
7517
post-template-default,single,single-post,postid-7517,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Geçiş Kontrol Sistemleri Keşfi

Geçiş Kontrol Sistemleri Keşfi

Geçiş Kontrol Sistemleri Keşfi

Genellikle çok fazla güvenlik ihtiyacının lazım olduğu fabrikalarda, plazalarda ve banklarda denetimin ve güvenliğin sağlanması için kurulan geçiş sistemleri sayesinde kapılar kontrol altına alınmış olur. Hangi alana hangi geçiş sisteminin daha uygun olacağını tespit edebilmek için yapılan işlemlerin toplamına geçiş kontrol sistemleri keşfi adı verilir. Örneğin kalabalık ve geçişişlerin yoğun olduğu mekânlarda turnike geçiş sistemi uygulanması en doğru tercih olur. İşte bu şekilde en uygun kararın verilebilmesi için gerekli olan şey ortama en uygun olacak geçiş sistemi hangisi ise onu tespit etmektir. Bu keşif işlemi sayesinde tespit edilen geçiş sistemi mekâna kurulur ve orada güvenlik, denetim ve disiplin sağlanmış olur.

Geçiş Kontrol Sistemleri Ne İşe Yaramaktadır

Araçların ya da ziyaretçi ve personelin giriş çıkışlarının 7 gün 24 saat denetim altında tutulması, personellerin takip edilebilmesinin sağlanması gibi iç kontrolü ve iş disiplinini sağlamaya yarayan geçiş kontrol sistemleri günümüzde çok yaygın bir biçimde tercih edilmektedir. Geçiş sistemleri genelde binaların kapılarında veyahut girişlerinde kullanılır. Geçiş kontrol sistemlerinin çok çeşitli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Zira bu sistemler kurulurken mutlaka geçiş kontrol sistemleri keşfi yapılması gerekir. Sistemi kuracak olan şirket öncesinde hangi bölgeye hangi sistemi nasıl kuracağını tespit etmektedir. Bu sistemler hem dünyada hem de ülkemizde son dönemde giderek popülerleşmiş olan uygulamalardır. Çok farklı kuruluşlar ve şirketler hem çalışanlarını denetlemek hem de iş yerlerinin güvenliğini sağlamak açısından bu sistemleri tercih etmektedir. Geçiş sistemleri ayrıca verileri depolar ve istenildiğinde bu verileri iş yeri sahibiyle paylaşır.

Geçiş kontrol sistemlerinden hangisinin seçileceği kurumsal veya kişisel ihtiyaçlarla kesinlikle örtüşmelidir. Bu nedenle de geçiş kontrol sistemleri keşfi işlemi yapılmaktadır. Kurulacak olan binaya giriş çıkış yapacak insan sayısı, binanın yapısı dikkate alınarak ayrıntılı bir güvenlik sistemi mi yoksa basit sistem mi olacağı araştırılmalı ve ondan sonra karar verilmelidir. Neticede amaçlanan şey geçiş kontrol sistemi ile birlikte hem güvenli bir geçiş sağlanmalı hem de bu geçişler kolay ve hızlı olmalıdır. Özellikle büyük fabrikalarda kurulan sistemlerde genelde kartlı geçiş sistemi tercih edilmektedir.

 Geçiş Kontrol Sistemlerinin Keşfi Ve Kurulma Amacı

Bu sistemlerin kurulma amacını insanların belirli bölgelerle yapmış oldukları giriş çıkışları denetim altında tutmak ve bu giriş çıkışlarla alakalı verileri rapor haline getirilmesidir. Geçiş kontrol sistemlerinde talep edilirse kapılarda geçiş tanımı yapılacağı gibi kişiler için zaman kısıtlaması tanımı da yapılabilinmektedir. Bu sistemlerle beraber bütün giriş çıkışlar tek bir noktadan takip edilebilinmektedir. Öte yandan kurulan geçiş sistemleri iç ve dış mekânlar ile kurulacak yerin yoğunluğuna göre farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkları ve uygun sistemi kurabilmek için geçiş kontrol sistemleri keşfi yapılmaktadır.

Artık geçiş kontrol sistemleri gerek ülkemizde gerekse dünyada kabul görmüş bir teknolojidir. Her açıdan büyük kolaylık sağlayan bu sistem sayesinde insan kalabalığın yoğun olduğu yerlerde büyük bir kolaylaştırıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kolaylığından ötürü pek çok şirket sahibi mekânlarında geçiş kontrol sistemi keşfi yaptırarak bu teknolojiden yararlanmaya başlıyor.

Geçiş Kontrol Sistemleri Keşfi İle Ne Amaçlanır

Bu sistemin kurulabilmesi için öncelikli olarak bir keşif çalışması yapılması gereklidir. Bu çalışmanın temel amacı ise maliyetin hesaplanması ve tesisatın krokisinin çizilmesidir. Geçiş kontrol sistemi keşfi tamamlandığında kurulacak olan yerde artık çalışmalar başlayabilir. Çizilecek olan montaj krokisi ve maliyetlerin hesaplanması şartnameye ve yönetmeliğe uygun bir biçimde hazırlanmalıdır. Keşif işlemlerinde ilk önce kullanılacak malzemeler için yer tespiti yapılır. Kabloların döşemesi için hangi hattın kullanacağı belirlenir. Ardından çizim işlemi gerçekleşir. Kolon şeması ve kat şemasının çizim işlemleri tamamlanır. Son olarak ise belirtilen şartnameye uygun olan malzemeler seçilir ve kurulum aşamasına geçilir. Keşif işleminin titizlikle yapılması kurulacak sisteminin verimliliği açısından oldukça önemlidir.

Geçiş kontrol sistemleri kurulumunun yapılması, profesyonel bir desteği şart kılan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü kontrol sistemlerinin kurulum aşamasından önce etkili bir keşif çalışmasının yapılması şart olmaktadır. Yapılacak olan keşif çalışması sonrasında hangi tip geçiş kontrol sisteminin daha uygun olacağı konusuna karar verilmektedir. Kurulum aşaması ise, alanında uzman olan bir ekip tarafından tamamlanmalıdır.

 

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17