Geçiş Kontrol Sistemi Kurulumu | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
10330
post-template-default,single,single-post,postid-10330,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Geçiş Kontrol Sistemi Kurulumu

Geçiş Kontrol Sistemi Kurulumu

Geçiş Kontrol Sistemi Kurulumu

Teknolojik yazılımların varlığı sayesinde güvenlik risklerine karşı etkin çözümler ortaya koyulmaktadır. Bu doğrultuda kişisel veya kurumsal ihtiyaçlarınız için gerekli olan geçiş kontrol sistemi kurulumu sayesinde derin bir nefes alabilirsiniz. Nitekim mesken ya da geniş alanda faaliyet gösteren iş yerlerinin korunmasında ve istenmeyen kimselerin geçişinin önlenmesinde geçiş kontrol sistemler büyük bir sorumluluk üstlenir.

Geçiş kontrol sistemleri dendiğinde akıllara çok sayıda farklı ürün ve sistem gelmektedir. Ancak en bilinen ve talep edilen sistemler arasında ise turnike geçiş sistemleri, kartlı okuyucu otomatik geçiş sistemleri gibi sistemler yer almaktadır. Geçiş sistemleri personel ve alan güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca giriş ve çıkış kontrolü sayesinde personelin maaş hesaplarında otomatik ve kolay bir yazılım ortaya çıkabilir. İstenmeyen kimselerin yetkisiz olarak belirli bölgelere giriş çıkış talepleri de geçiş kontrol sistemi kurulumu sonrasında sağlanmış olacaktır.

Günümüzde çok sayıda firma kurum ve kuruluş ile kişisel talepler doğrultusunda geçiş kontrol sistemleri kurulmaktadır. Bu aşamada işinin ehli ve tecrübeli kimselerden yardım alınmalıdır. Kurumsal bir bilişim ve teknoloji firmasına yapılan başvurunun ardından taleplere en uygun ve hızlı şekilde cevap verilmektedir. Kurulum talebinin yöneltildiği alan titizlikle incelenir. Yazılım ve donanım ürünleri en uygun alana kurulur. Kurulumun ardında cihazın denemesi de yapılarak sistemin çalışma prensipleri ve gereksinimleri hakkında ilgililere bilgi verilir.

Geçiş Kontrol Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Geçiş kontrol sistemlerinin farklı unsurları bulunmaktadır. Geçiş kontrol sistemi kurulumu talebinin iletilmesinin ardından firma yetkilileri tarafından ön inceleme ve etüt çalışması yürütülür. Alanın gerekli olan güvenlik gereksinimleri ve diğer şartları da değerlendirildikten sonra uygun olan sistem bütün donanımları ile beraber ustalıkla ve doğru bir şekilde kurulur.

Geçiş kontrol sistemleri denildiğinde sıklıkla akıllara gelen ürünler ise şu şekildedir. Buna göre:

 • Manyetik kilit ve güvenlik sistemleri,
 • Geçiş kontrol ve uyarı sistemleri,
 • Aktif UHF sistemleri ve uygulamaları,
 • El Terminalleri,
 • Bariyerler ve uyarı sistemleri,
 • Turnike geçiş sistemleri,
 • Kollu bariyerler

Kullanılan alana göre ve tercihe göre geçiş kontrol sistemleri değişiklik göstermektedir. Geçiş kontrol sistemi kurulumu da ihtiyaç duyulan alana göre daha farklı nitelikler gösterebilmektedir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin Tercih Edildiği Alanlar

Kişisel ve kurumsal güvenlik ihtiyaçlarının karşılanabilmesi maksadıyla ortaya çıkan geçiş kontrol sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir. Buna göre:

 • Özel sektöre ya da kamusal görev alanlarına ait olan bina, kurum, kuruluş ile kampüsler,
 • Üniversite, okul ve büyük kullanım alanına sahip diğer bölgeler,
 • Stadyum, konser alanı ve sinema salonu gibi alanlarda büyük oranda gerçekleşe giriş ve çıkışların kontrol edilmesinin sağlanması,
 • Askeri birlik, lojman, askerlik şubeleri gibi güvenlik kurumlarının güvenliğinin sağlanması,
 • Kongre merkezleri, fuar alanları ve buna benzer yüksek katılımlı organizasyonların yapıldığı alanlarda güvenlik ve kontrolün sağlanması amacıyla geçiş kontrol sistemi kurulumu talep edilmektedir.

Geçiş Sistemlerinin Önemi

Geçiş sistemlerine ihtiyaç giderek artmaktadır. Buna bağlı olarak da kurumsal hizmet talebi büyük oranda artmaktadır. Ülkemizde resmi ve özel alanlarda günlük hayatımızda da geçiş sistemlerine sıklıkla rastlanmaktadır. Sistemlerin kurulumu sayesinde personel ve diğer bireylerin giriş ve çıkışları tespit edilmektedir. İzinsiz bir şekilde ve istenmeyen giriş çıkışların önlenmesinde kontrol sistemine büyük görevler düşmektedir.

Ayrıca personel giriş ve çıkışlarının tespiti sonrasında ise kayıt işlemleri de sistematik bir şekilde sağlanmaktadır. İnsanların kontrol mekanizmasını işletmesi beklenilen düzeyde olamayabilir. Ayrıca beklenen düzende başarıda sağlanamadığından teknolojiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Sadece kurumsal ve kamuya açık alanlarda değil aynı zamanda diğer alanlar için de geçiş kontrol sistemi kurulumu kişisel ihtiyaçların karşılanması için talep edilmektedir. Özellikle otel odalarının ya da bina girişlerinin kartlı ya da şifreli bir düzeneğe sahip olması sayesinde yabancı kişilerin özel alanlara girişleri önlenmektedir. Son dönemlerde edinilen kazanım ve yüksek başarı oranına bağlı olarak geçiş güvenlik sistemlerine talep giderek artış göstermektedir. Kurumsal ve kişisel ihtiyaçlarınız için akıllı güvenlik sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Geçiş kontrol sistemlerinin kurulum işleminin yapılması, profesyonel bir hizmet olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı kontrol sistemlerinin kurulum aşamasında profesyonel bir firmadan destek almak önem kazanmaktadır.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17