Geçiş Kontrol Sistemlerinde Arıza Ve Bakım | Teknoper Kontrol Sistemleri
10343
post-template-default,single,single-post,postid-10343,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Geçiş Kontrol Sistemlerinde Arıza Ve Bakım

Geçiş Kontrol Sistemlerinde Arıza Ve Bakım

Geçiş Kontrol Sistemlerinde Arıza Ve Bakım

Geçiş kontrol sistemlerinin yapımında kullanılan döküm mekanizmasıyla hem kötü hava koşullarına hem de zorbalığa karşı son derece dayanıklı olan bu ürünler uzun süre bakım ve onarıma gerek kalmadan kullanılabilinmektedir. Geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım işlemleri hangi şirket tarafından kurulduysa onlar tarafından karşılanmaktadır. Bu ürünlerin en belirgin özellikleri aşırı derecede dayanıklı olması ve uzun bir süre herhangi bir sorun çıkarmamasıdır. Geçiş kontrol sistemleri bir kez kurulduktan sonra sahibine ciddi anlamda bir problem çıkarmaz. İş yerlerini denetim ve güvelik açısından büyük bir kolaylık sağlayan bu sistemler uzun ömürlülüğü sayesinde de pek çok işveren tarafından tercih edilmektedir.

Turnike Sistemlerinde Arıza Ve Bakım

Turnike sistemleri genelde yoğun bir insan kitlesinin giriş çıkış yaptığı noktalarda tercih edilen bir geçiş kontrol sistemidir. Özellikle metro istasyonlarında, fabrikalarda, yemekhanelerde turnike sistemleri kurularak giriş çıkış denetim altına alınmış olur. Öte yandan turnike geçiş sistemi kimlerin kaç defa, hangi saatler arasında giriş çıkış yaptığı bilgilerini depolamaktadır. Bu da iş disiplinin olumlu anlamda etkilemektedir. Geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım işlemleri belirli aralıklara yapılmasında fayda vardır. Her ne kadar dayanıklı malzemelerden üretilmiş olsa da yinede bakımları ihmal edilmemelidir. Bu rutin kontrol sayesinde geçiş kontrol sistemlerinden daha uzun bir süre sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Turnike sistemleri iç mekânlara kurulabileceği gibi dış mekânlar içinde uygun bir geçiş kontrol sistemi olarak bilinmektedir. Özellikle kış mevsiminde soğuk havalara olan dayanaklığı ile bilinen bu sistemi dış mekânlarda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım işlemleri için sistemi kuran firmadan yardım talep edilmelidir. Çoğu firmanın çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Eğer geçiş kontrol mekanizmasında herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda firmanın çağrı merkezi aranarak hemen bir arıza kaydı oluşturulması gerekir. Firma en kısa sürede sistemin arızasını giderecektir. Düzenli olarak bakım işlemi turnikelerde bir sorun yaşamanız zor bir ihtimaldir. Turnikeler soğuk havaya dayanıklı olduğu kadar dışarıdan gelebilecek olan saldırılara da aşırı derecede dayanıklıdır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Ve Dayanıklılığı

Günümüzde geçiş kontrol sistemleri hem dünyada hem ülkemizde güvenliğin sağlanması ve denetimin arttırılması için tercih edilmektedir. Bunlarla beraber son derece dayanıklı olan bu sistemler bir kez kurulduktan sonra maddi açıdan bir masraf çıkartmamaktadır. Geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım işlemlerini genelde sistemi kuran şirket tarafından üstlenmektedir. Bu konuda çok fazla sorun çıkmadığı gibi şirketler meydana gelen arızayı en kısa süre içerisinde gidermektedir.

Turnikeler geçiş kontrol sistemleri arasında dış mekânlarda dâhil olmak üzere kurulabilinen en dayanıklı sistemler olarak bilinmektedir. Özellikle de boy turnikeleri yüksek seviyede güvenlik tedbiri gereken mekânlara kurulmaktadır. Boy turnikeler konser organizasyonlarında, stadyumlarda, cezaevleri gibi açık ya da kapalı ortamlarda kullanılabilecek özelliktedir. Geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım işlemleri belirli periyotlarda yapıldığı takdirde ciddi bir problem yaşanmamaktadır. Bu nedenle her sektörde gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir. Hem uzun süre sorunsuz kullanışlı olması hem de denetimi ve güvenliği eksiksiz sağlaması geçiş kontrol sistemlerinin yaygın bir şekilde tercih edilmesi sağlamaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin Sağlamış Olduğu Faydalar

Bu sistemlerin sağladığı yararların başında denetimi ve güvenliği sağlamış olmasıdır. Ayrıca giriş çıkış verilerini depolayarak da herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasının önüne geçmektedir. İş disiplini açısından da son derece olumlu sonuçlar doğuran bu sistemler dayanıklı olmalarıyla da dikkat çekmektedir. Özellikle geçiş kontrol sistemlerinde arıza ve bakım sorunları ender rastlanan bir durumdur. Örneğin kartlı geçiş sistemi için yaşanacak arızaların başında kartların okunmaması, turnikelerin dönememesi gibi sorunlar olabilir. Bu sorunların meydana çıkması durumunda hemen yetkili bayi aranarak arıza takibi oluşturulmalıdır. Firmalar arızayı en kısa sürede çözecektir.

Geçiş kontrol sistemleri birbirinden farklı tekniklerle çalışmaktadır. Bu teknikler arasında:

  • Zamanlı kontrollü geçiş kontrol sistemleri
  • Biyometrik geçiş kontrol sistemleri
  • Kartlı geçiş sistemleri

Gibi birbirinden farklı uygulamalar bulunmaktadır. Hangi yapıya hangi geçiş kontrol sisteminin uygulanacağı hususu ise, binada talep edilen güvenlik hizmet seviyesiyle doğrudan ilgili olduğu bilinmektedir. Şayet yüksek güvenlikli bir hizmet alınmak isteniyorsa elbette ki biyometrik geçiş kontrol sistemi akla gelen ilk seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17