Teleskopik Road Blocker | Geçiş Kontrol Sistemleri
9709
page-template-default,page,page-id-9709,page-child,parent-pageid-9643,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Teleskopik Road Blocker

Teleskopik Road Blocker Nedir?

Özel olarak üretilen teleskopik road blocker sistemleri, özellikle riskli bölgelerde tercih edilen otomatik yol kesici sistemlerdir. Bu sistemler tıpkı hidrolik yol blokları gibi yüksek güvenlik önlemleri sağlar. Üstelik izinsiz araç girişinin kısa sürede ve etkili şekilde önüne geçer. Genellikle alt yapı sorunu olan askeriye, güvenlik birimleri, askeri lojmanlar gibi yerlerde kullanılır. İzinsiz araç girişini engellemek için güçlendirilmiş bu sistemler hem hava koşullarına dayanıklıdır hem de olası bir güvenlik açığı önemli ölçüde bloke edebilir. Teleskopik road blocker aynı zamanda yelpaze tip yol bloklayıcı olarak da adlandırılır. Özellikle süikast ve sabotaj girişimlerini önlemek için kullanılan bu bariyerlerin yapımında kullanılan tüm malzemeler, şiddetli çarpışma gibi durumlara karşı dayanıklılığı test edilmiş ürünlerdir ve her türlü güvenlik kontrolü gerektiren kurumda rahatlıkla kullanılabilir.

teleskopik road blocker sistemleri

Teleskopik Road Blocker Özellikler

Dayanıklı ve güçlü bir materyal olmasına rağmen hidrolik prensip ile kullanılan bu ürünler, son derece hızlıdır. Üstelik manuel olarak kontrol edilebilen teleskopik road blocker uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. İçerisine yerleştirilecek mikroişlemciler ile açılıp kapanma hızı da ayarlanabilir. Yükseklik olarak 50-130 santimetre arasında belirlenen bir yüksekliğe ayarlanabilir. Genişliği ise istenen ölçüde ayarlanabilir. 4-10 saniye arasında çalışma hızı vardır.

Kumlama ve elektrostatik boya kullanılan dış cephesi hava koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca olası bir çarpışma durumunda alacağı hasar çok azdır. Yol blokları arasında en çok tercih edilen türlerden biri olan teleskopik road blocker kullanıcı ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan ürünlerden biridir. En az 35 ton aks yükünü taşıyabilmesi sayesinde, bulunduğu bölgedeki güvenliği sağlama konusunda çok etkili bir üründür.

Teleskopik Road Blocker Faydaları

Hidrolik yol bloğu kullanılması mümkün olmayan alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Özellikle altyapının derin kazılara elverişli olmadığı yerlerde tercih edilen teleskopik road blocker, teknik olarak bir çeşit hidrolik yol bloğudur. 30 cm derinliğindeki bir çukur, bu blokların kurulması için yeterlidir. Üstelik her genişliğe uyum sağlayabilmesi de bu bariyerlerin tercih edilme nedenlerinden biridir. Olası pek çok tehlike anında güvenliği sağlayan ilk bariyerdir. Bu bariyerlerin kullanıldığı yerlerde izinsiz bir aracın içeri girmesi neredeyse imkansızdır. Çünkü bu bariyer sistemi hızlı şekilde içeri girmeye çalışan araca büyük tahribat yaratır. Böylece aracın yürüyen aksamı bozulduğundan araç daha fazla ilerleyemez. Güvenlik sağlanması gereken konsolosluk, askeri merciler, tüm güvenlik birimlerinde bu bariyer sistemlerinin kullanılmasının nedeni budur. Hem orada çalışanların hayatını güvence altına almak hem de her türlü önemli belgeyi korumak için ilk koruma sistemini bu bariyerler oluşturur.

Teleskopik Road Blocker Fiyatları

Yol bloklayıcı sistemler, içerisinde pek çok özellik barındırabilirler. Teleskopik road blocker içinde bulunan tüm sistemler terörist saldırılarına ve hava koşullarına dayanacak şekilde üretilmektedir. Bu sistemin fiyatları ise, içinde bulunan özelliklere göre çeşitlilik gösterir. Hidrolik sistem, hidrolik hortumlar, elektronik aksam, bu değişkenlerden bir kaçıdır. Plaka tanıma, HGS veya herhangi bir hızlı geçiş sistemi tanımlamak içindeki mikroişlemci sayesinde mümkündür. Sistemle birlikte kullanıcıya teslim edilen butonlar sayesinde, orada bulunan güvenlik görevlisi tarafından da rahatlıkla kontrol edilebilir.

Özellikle yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılır. Çünkü pek çok koşulda hiç zarar görmeden kalabilme yapısına sahiptir. Tüm bu faydalı özellikleri sayesinde pek çok güvenlik ihtiyacı duyan kurumun tercihi olan bu sistem için, belirli bir bütçe ayırmak gerekir. Kullanıcılar, ihtiyacı olan bütün detayları profesyonel kişiler ile paylaşarak, en doğru bariyer sistemini bulabilirler. İhtiyaçlarınız doğru analiz edilmediğinde, üretim maliyetinin artacağını unutmamak gerekir. Bu yüzden eğer mümkünse, yol bloğunun kurulacağı yeri profesyonellerin incelemesini sağlayarak, kullanım alanına en uygun bariyeri bulabilir, böylece yatırım maliyetinizi önemli ölçüde düşürebilirsiniz.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17