HD Kamera Sistemi | Teknoper HD Kamera Sistemi
9695
page-template-default,page,page-id-9695,page-child,parent-pageid-9630,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

HD Kamera Sistemi

HD Kamera Sistemi Nedir?

Günümüzde farklı niteliklere sahip alanların ve kişilerin korunabilmeleri maksadıyla teknolojiden yararlanılmaktadır. Bu konuda önlem niteliğinde sayılabilecek güvenlik kamera sistemi, oldukça önemsenmekte ve giderek yaygınlaşmaktadır. HD kamera sistemi adıyla da bilinen sistemler, güvenliğin sağlanması ve geriye dönük araştırmanın yapılabilmesi amacıyla ev ve iş yerleri ile ortak kamu alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sayede merak edilen adli ve idari olaylar ile kimi gelişmelerde bu kayıtlardan yüksek oranda verim elde edilmekte ve olaylar doğru bir şekilde öğrenilebilmektedir.

HİGH DEFİNİTON kelimelerinin baş harflerinden türetilen HD kelimesi yüksek çözünürlük anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi kamera sistemi, yüksek görüntü kalitesi sağlayarak yüksek nitelikli kayıt imkanı sunmaktadır. 1080p kalitesine kadar kayıt fırsatı sağlamaktadır.

500 metre mesafeye kadar yüksek kaliteli görüntü sağlayan, gecikme ve görüntü kaybı olmadan aktarım özelliklerine sahip olan HD kamera sistemi, çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. CCTV kablo ile birlikte kullanılan kamera sistemi son derece gelişmiş bir sinyal aktarım sistemidir.

HD kamera sistemi

HD Kamera Sistemi Avantajları Nelerdir?

 • 500 metre mesafeye kadar geleneksel 75-3 kablolama sistemi ile sinyal aktarım fırsatı bulunmaktadır,
 • D1/960H ile uyumlu bir şekilde çalışmak kabiliyeti bulunur,
 • Anlık zamanda video paylaşımı sayesinde gecikme olmaksızın sinyal gönderimi ve veri paylaşımı,
 • Geleneksel sistem olan Analog kamera ile aynı alt yapı ve hizmet içeriğinin yanında yüksek çözünürlüğün HD kamera sistemi sayesinde uygun fiyat ile elde edilebilmesi fırsatı sunulur,
 • OSD menüsü sayesinde kolay kurulum ve anlaşılabilir ara yüz seçenekleri bulunmaktadır,
 • Daha iyi görüntü elde etme fırsatı, görüntüyü işleme, 3B gürültü azaltma fonksiyonu, gelişmiş bir şekilde sinyal filtreleme seçenekleri bulunur,
 • Anlık ve sıkıştırılmamış video ve görüntü paylaşım seçenekleri bulunur,

Yüksek görüntü kalitesinin Analog kamera fiyatlarına sunulması nedeniyle güvenlik kamerası olarak beğenilerek kullanılmaktadır. Bakımının kolay olması ve geliştirilebilir programlama seçenekleri sayesinde kamera sisteminin çok geniş alanlarda kullanılması bir tesadüf değildir. Ev ve iş yerlerinde güvenlik ve diğer gerekçelerle kamera sistemlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün giderek artmaktadır.

HD Kamera Sistemi Özellikleri

 • Yüksek çözünürlükte edinilen kayıt kalitesi ve farklı ortamlarda internet desteği ile görüntünün tekrar izlenilmesi mümkündür.
 • HD kamera sistemi 500 metre mesafeye kadar kayıt imkanı sunulmaktadır. Ancak Analog kameralar da bu durum 100 metreye kadar sınırlandırılmıştır.
 • AHD kameranın kurulu olduğu alandan uzakta, bilgisayara ya da diğer cihazlarla anlık görüntünün takip edilebilmesi fırsatı sunulmuştur.
 • 720p ya da 1080p görüntü kalitesine ulaşmak mümkündür. Bu sayede oldukça kaliteli ve fulü olmayan görüntü elde edilebilmektedir.
 • AHD kamera sistemlerini farklı amaçlar için ev ya da iş yeri gibi alanlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kameranın bağlı olduğu platformda olmadan da farklı cihazlarla görüntüyü anlık olarak izleyebilirsiniz.

HD Kamera Kurulumu

Analog kamera ile benzer işletim sistemine sahip olan HD kamera sistemi kurulumu da Analog kamera kurulumuna benzemektedir. Daha önce kullanmakta olduğunuz Analog kamera yerine HD kameraları değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Nitekim aynı kablo bağlantıları üzerinden görüntü sağlanabilmektedir.

Kamera sisteminin ev ya da iş yerinize kurulumu için yetkili bayiden satın almış olduğunuz ürünün işaret ettiğiniz ortama kurulumunu sağlayabilirsiniz. İnternet aracılığıyla temin edilmiş olan ürünler için yetkili servis aracılığıyla kurulum talebinde bulunulmalıdır. Sistemi kullanan çok sayıda kullanıcının büyük çoğunluğu üründen oldukça memnundur. Özellikle yüksek çözünürlük garantisi nedeniyle de özellikle işletmelerin güvenliği net bir şekilde sağlanabilmektedir.

Son dönemlerde pek çok iş yeri ve meskende kullanımına devam edilen HD kamera sistemi özellikle son yıllarda büyük bir gelişim ve sıçrama göstermiştir. Bu nedenle de teknik gelişmeler kullanıcıları tatmin edecek düzeye erişmiştir. Büyük depo ve hangar gibi alanlarda, site ve bina benzeri meskenlerde, market ve mağaza gibi çok sayıda insanın gün boyunca ziyaret etmekte oldukları alanlarda bu sistemler yüksek verimlilik ile kayda devam etmektedir.

 

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17