Kumandalı Park Sistemi | Teknoper Kumandalı Park Sistemi
9721
page-template-default,page,page-id-9721,page-child,parent-pageid-9638,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Kumandalı Park Sistemi

Kumandalı Park  Sistemi

Araç park yerlerine güvenli giriş çıkış önemlidir. Park sistemleri geniş bir alanda kullanılmaktadır. Yabancı araçların giriş çıkışlarını önleyen park sistemlerinin farklı çeşitleri vardır. Bunlardan biri de kumandalı park sistemi olarak adlandırılan, uzaktan kumanda ile idare edilebilen, pratik kullanım olanağı sağlayan park  sistemidir. Kumandalı park sistemi, kişisel park sistemi olarak da bilinmektedir. Park yerini garanti eden bu sistem tekli ya da çoklu özel veya ticari park alanlarını kontrol etmek amacıyla geliştirilmiş ve bu amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Ürün özelliklerine baktığımızda sıcak ve soğuk hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle uzun ömürlü kullanıma uygun bir sistemdir. Aynı zamanda gelişen teknolojiden faydalanılarak tasarlanan bu park sistemi kullanımı oldukça kolaydır.

kumandalı park sistemi

Kumandalı Park Sistemi Montajı Ve Kullanımı

Birbirinden farklı park sistemleri arasında yerini alan kumandalı park bariyer sistemi monte edilirken zeminin asfalt ya da beton olması önemlidir. Montaj sırasında bariyer, park yerinin giriş kısmına alanı ortalayacak şekilde yerleştirilmektedir. Yerleşim işlemi tamamlanan hareketle kısımdan kontrol paneline sinyal kablosu aracılığı ile bağlanmaktadır. Sonrasında kumandalı park sistemi kullanımı oldukça basittir. Bağlantı işini yapan firma kullanım hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Aynı zamanda gerektiği zamanlarda servis hizmeti sunmaktadır. Kumandalı park sistemi özellikleri; bu bariyerler ortalama 51 cm yüksekliğindedir. 27 cm genişlikte tasarlanan park sisteminin dış yüzeyi elektrostatik boyalıdır. Bu ürünlerin sonsuz diş ve yüksek hareket yeteneği vardır. Kalkışta zorlandığı zamanlarda sistem tekrar yatmaktadır. Kumanda ile kontrol edilebilir olması araçtan inmeden pratik bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır.

Kumandalı Park Sistemi Kolaylıkları

Bu sistem kişisel kullanım açısından oldukça pratiktir. Araç yaklaştığında kumanda ile sistemi açmak ve aracı park etmek mümkündür. Park yapıldıktan sonra yine kumanda ile park bariyer sistemini kapatmak mümkündür. Araç park yerinden çıktıktan sonra kumandalı park sistemi kaldırılır ve otoparkın önü kapatılmış olur. Böylece park yeri yabancı araçlardan korunmuş olur. Kumandalı otopark bariyer ile park giriş çıkışlarında sıra beklemek, zaman kaybetmek gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bu sistemin kurulduğu alanlarda park yeri işgali söz konusu değildir. Uzaktan kumandalı park bariyerleri genellikle elektrikle şarj edilmektedir. Bariyer içinde bulunan batarya tam şarj ile dolu olduğu taktirde ortalama 250 ile 300 arası açma- kapama işlemini otomatik yapmaktadır. Bu da günlük kullanımda ortalama 2 veya 3 gibi bir süreyi kapsamaktadır. Bariyer üzerine yapılan herhangi bir baskı halinde sistem sinyal vermektedir. Sonrasında içinde bulunan yaylı sistem  sayesinde tekrar aktif hali gelmektedir.

Kumandalı Park Sistemi Hakkında

Kullanım kolaylığı ile geniş bir alanda kullanılan sistemin sahip olduğu özelliklere baktığımızda; ürünün çalışma gerilimi ortalama 220 volttur. Açılma hızı ortalama 5 ila 7 saniye arasında değişmektedir. Bariyerin açık yüksekliği ortalama 420 mm ile 520 mm arasındadır. Bariyerin kapalı yüksekliği ortalama 75 mm’dir. Uzaktan kumanda ile kontrol mesafesi ortalama 15- 20 metredir. Bariyerin ortalama ağırlığı 8 ile 9 kilogram arasındadır. Kumandalı park sistemi eksi 5 ile artı 55 dereceye kadar olan sıcaklıklarda sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Birçok yönden avantaj sağlayan bu park sistemi kullanım alanı geniştir. Kapalı ve açık alanlarda sorunsuz kullanmak mümkündür. Paslanmaz çelikten oluşan sistem gövdesi yağış ve nemden etkilenmemektedir.

Bu sistemlerin fiyatları kişinin tercih edeceği bariyer modeline göre değişiklik göstermektedir. Kesin fiyat tarifesi için bu sistemin kurulumunu yapan firmaları araştırıp ürün karşılaştırması yapılmalıdır. Ürün özellikleri ve işçilik dahil verilen fiyat doğrultusunda seçim yapmak mümkündür. Bu araştırma sırasında ürün özellikleri ve çalışma sistemi hakkında bilgi toplamak mümkündür. Sistemin kurulacağı otopark özelliğine göre seçilen sistemler uzun ömürlü kullanım açısından avantaj sağlamaktadır. Ayna zamanda bu ürünler farklı dekoratif özelliği ile iç ve dış mekanlarda görüntü kirliğinin aksine şık bir görüntü sunmaktadır.

 

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17