HGS Bariyer Sistemi | Teknoper HGS Bariyer Sistemi
9698
page-template-default,page,page-id-9698,page-child,parent-pageid-9632,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

HGS Bariyer Sistemi

HGS Bariyer Sistemi

Otopark giriş ve çıkışlarını hem daha hızlı hem de güvenli hale getirmek için tasarlanmış olan otopark HGS bariyer sistemi önemini her geçen gün arttırmaktadır. Özellikle apartman, iş yeri ve sitelerde kullanılan bu sistem daha önce onay verilen araçların zaman kaybetmeden geçmesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda bu sistem ile yabancı veya ziyaretçi araçlarının kontrollü geçişleri takip edilmektedir.

HGS bariyer sistemi farklı ünitelerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bunlar; otopark bariyeri, HGS otopark anteni, otomatik araç geçiş kontrol paneli, otopark giriş çıkış programı, araç cam ve plaka etiketleridir. Sistem çalışmasına baktığımızda; otopark giriş çıkışlarını 50 metreye kadar okuma özelliği bulunan antenlerin bulunduğunu görmekteyiz. Araç geçişine izin verilecek araçlarda HGS sticker kağıt verilmektedir. Bu etiketler aracın özelliklerine göre tanımlanmaktadır. Sticker okumalı bariyer araçların zaman kaybetmeden hızlı geçmesini sağlamaktadır.

HGS bariyer sistemi

HGS Bariyer Sistemi Kullanım Alanları

Kurulumu tamamlanan geçiş sistemi ve tanıma etiketinin hazır olmasının ardından, sistem geçiş yapmak isteyen aracı otopark anteninden görmekte ve otopark bariyerine izin vererek aracın durmasına gerek kalmadan seri geçiş yapmasına izin vermektedir. Bu işlem tanımlı araçların giriş çıkış yapmasını sağlamaktadır. Böylece trafiğin yoğun olduğu zamanlarda geçişlerde tıkanma oluşmamaktadır. Tanımlı olmayan araçların geçiş yapması mümkün değildir. HGS bariyer sistemleri sitelerde, plazalarda, ofislerde ve iş merkezlerinde güvenliği ön plana çıkarmaktadır. Aynı zamanda bu sistem; üniversitelerde, özel sektörde, fabrikalarda, liman işletmelerinde, askeri tesislerde, kurum ve okul otoparklarında kullanılmaktadır. Bu sistem doğrultusunda çalışan etiket okumalı bariyer sistemi güvenli geçiş için tercih edilen diğer bir türdür.

 

HGS Bariyer Sistemi Avantajları

Okuyucu, anten, etiket, bariyer ve motorlu kapıdan oluşan HGS bariyer sistemi kullanım kolaylığının yanında sağladığı güvenlik avantajları ile geniş bir alanda tercih edilmektedir. Bu sistem ile:

  • Binlerce araç kontrol edilebilmektedir. Giriş çıkış saatleri ile içerde kalma süreleri takip edilebilmektedir.
  • Plaka bazlı takip raporu alma imkanı sunmaktadır.
  • Raporlama imkanı sunması tam denetim imkanı sunmaktadır.
  • Uzun mesafeden araç tanıma özelliği ile gelen araçlar beklemeden geçiş yapabilmektedir.
  • Uyumlu bariyerleri ile uzun ömürlü bir sistemdir.
  • Yabancı araçların otoparkı işgali önlenmektedir.
  • Sistemi rahat kullanma olanağı bulunmaktadır.
  • Ekonomik kullanım avantajı kullanım alanını genişletmektedir.
  • Güvenlik görevlisinin yükü hafiflemektedir.
  • Kullanılan alan daha güvenli hale gelmektedir.

HGS Bariyer Sistemi Özellikleri

Hava koşularından etkilenmeyen yapısı uzun ömürlü kullanıma olanak sağlamaktadır. Mevcut bariyer ve kapı sistemleri ile uyumlu okuma mesafesi ayarlanabilmektedir. Okuma mesafesi 0 ila 8 metreye kadar ayarlanabilmektedir. Hızlı geçiş sistem etiketi kullanılabilmektedir. Tüm aşamalar ve raporlar bilgisayar üzerinden takip edilebilmektedir. Düşük maliyet, geçiş kontrolü ve güvenliği ve site yönetiminin kolaylaşması, tanımlı kişilerin giriş çıkışlarına sağlanan kolaylıklar HGS bariyer sistemi ile sağlanan kolaylıklardır. Geçiş kontrolü daha güvenli daha kolay bir sistem için HGS bariyer sistemi üzerinde araştırma yapmak gerekmektedir. Geçişlerdeki kontrolü tam anlamı ile sağlayan bu sistemin kullanım alanı her geçen artmaktadır.

Bariyer Sistemi Kurulumu

Güvenlik son yıllarda daha çok tehdit altında ve hafife alınamayacak kadar önemlidir. Bu nedenle güvenlik sistemleri tercihi doğru yapılmalıdır. Herhangi bir alana HGS bariyer sistemi kurulumu yapılmak isteniyorsa ilk başta araştırma yapmak gerekmektedir. Çünkü bu alanda hizmet veren farklı firmalar mevcuttur. Kullanılacak alan ve kişi için en doğru seçim seçilen sistemin özelliği ile doğru orantılıdır. Seçilen bariyer sistemi ve firmanın ardından, firma gerekli keşif işlemlerini yapmak üzere ilgili adrese gelmektedir. Gerekli araştırmalar ve projelerin ardından kısa süre içinde HGS bariyer sistemi kurulumuna başlanmaktadır. Kısa süre içinde kullanıma hazır hale gelen sistemde oluşabilecek aksaklıkların tümü ilgili firma tarafından takip edilmektedir. Gerektiği yerde ilgili firma tarafından teknik destek sağlanmaktadır.

 

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17