Plaka Okumalı Bariyer Sistemi | Geçiş Kontrol Sistemleri
9701
page-template-default,page,page-id-9701,page-child,parent-pageid-9632,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Plaka Okumalı Bariyer Sistemi

Plaka Okumalı Bariyer Sistemi

Teknoloji alanında meydana gelen gelişmeler gündelik hayatımız içerisinde pek çok noktada kullanılmakta olup bunlardan birisi de Plaka Okumalı Bariyer Sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik koşullarının önem arz ettiği alanlarda araçların kontrollü bir şekilde geçişlerini sağlayabilme adına üstün niteliğe sahip ürünler tercih edilmektedir. Ev ve iş yerleri gibi yapı alanlarında bulunan otoparklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Giriş ve çıkış işlemlerinin güvenli bir şekilde sağlanabilmesi adına Plaka Tanıma Sistemi kullanılmaktadır. Hızlı Geçiş Sistemi veya Otomatik Geçiş Sistemi gibi isimlendirilen alanlarda tercih edilen sistemler sayesinde önceden tanımlanan plakalara sahip araçların otopark alanlarına giriş ve çıkış işlemleri yapabilmesi mümkündür.

Plaka Okumalı Bariyer Sistemi

Oldukça farklı niteliğe sahip ürünlerin bir araya gelmesi ile devreye giren Plaka Okumalı Bariyer Sistemi hızlı ve pratik bir şekilde kullanım imkanı sağlaması ile dikkat çekmektedir. Sistem içerisinde yer alan ekipmanlar arasında otopark anteni ve araçların geçişini sağlayacak kontrol paneli ile birlikte geçişe izin veren otopark bariyeri bulunmaktadır. İlgili alanda giriş ve çıkış işlemleri gerçekleştirecek araçların içerisine cam ve plaka etiketi gibi unsurların yerleştirilmesi sağlanmaktadır.

Plaka Okumalı Bariyer Sistemi Özellikleri

Tüm sistemi kontrol altında tutmaya yarayan yazılım programı sayesinde Plaka Okuma Sistemi etkin ve verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Otopark alanlarına yerleştirilen sistemlerde giriş ve çıkış noktalarından 50 metre uzaklığa kadar okuma yapılması mümkün olmaktadır.

Sistemler üzerinden geçiş yapacak araçlar, üzerinde yer alan sticker veya plastik etiketler aracılığı ile işlem yapabilme imkanına sahip olmaktadır. Araçların giriş ve çıkış işlemlerini kontrol eden panel içerisinde Plaka Okumalı Bariyer Sistemi dahilinde birtakım tanımlamalar yapılmaktadır. Bu tanımlamalar içerisinde plaka bilgisi haricinde kat maliki ve araç ruhsatına dair bilgiler yer almaktadır. Tanımlanan bilgiler sayesinde TCP/IP adı verilen bağlantılar sayesinde kontrol paneli üzerinden işlemler yapılmaktadır. Giriş ve çıkış yapılacak noktalara gelen ve sistem üzerinde tanımlı bir konumda bulunan araç için otopark anteni devreye girmektedir.

Otopark anteni tarafından verilen komutlar ile birlikte Plaka Okumalı Bariyer Sistemi aktivasyonu gerçekleştirilmektedir. Otopark alanındaki bariyerlere hızlı bir şekilde verilen komutlar sayesinde ilgili alana gelen aracın durmadan ve bekleme yapmasına gerek kalmadan işlem yapabilmesi mümkün hale gelmektedir.

Sistem üzerinde tanımlı olmayan ve üzerinde HGS yada OGS sistemine ait herhangi bir etiket veya sticker bulunmayan araçların geçişine hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Müşteri talep ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde sistem üzerinde yer alacak ekipmanlar ile ilgili en uygun ürün modelleri imal edilmektedir. Alanında uzman ve deneyimli kuruluşlar ile yapılacak işbirliği dahilinde ihtiyacı karşılamaya en uygun cihazların tercih edilmesi söz konusu olacaktır.

Plaka Okumalı Bariyer Sistemi Kullanım Alanları

Otopark bariyerleri içerisinde farklı kodlar ile nitelendirilen ve çalışma yapısı ihtiyaca göre değişkenlik gösteren ürün seçenekleri yer almaktadır. Ürün seti içerisinde emniyet fotoseli, oturma çatalı ve belirli bir uzunluğa sahip teleskobik kolun bulunması ile Plaka Okumalı Bariyer Sistemi faaliyetleri istenilen şekilde düzenlenmektedir. En kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilen ürünlerin gövdeleri darbeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip olup kullanıcılar için uzun süreli yararlanabilme imkanı vermektedir. Anahtarlı kapaklı olacak şekilde tasarlanan sistemde genel olarak kol uzunluğu 6 metre seviyesinde tercih edilmektedir.

Sistem içerisinde yer alan ve araçların tanınmasına imkan veren antenler ile geçişleri sağlayan kontrol paneli gibi ürünler için de farklı model seçenekleri müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. LCD ekranlar sayesinde bilgilendirme yapan paneller sayesinde Plaka Okumalı Bariyer Sistemi içerisinde arzu edilen şekilde yönlendirmeler yapabilmek mümkün olmaktadır. Panellerin TCP/IP bağlantısı ile birlikte bilgisayarlar içerisine bağlantısı gerçekleştirilmektedir. Araçlar için tanımlanan kartlara yönelik olarak okuma süreleri üzerinde değişiklik yapabilme imkanı sunulmaktadır. Bazı okuyucu modellerinde yer alan sesli uyarı verme özelliği sayesinde acil durumlarda istenen şekilde harekete geçebilmektedir. Önlem alabilmek oldukça kolay bir hal almaktadır. En uygun ürün modellerini cazip fiyat seçenekleri ile bulabilme adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17