Hidrolik Mantar Bariyer | Teknoper Hidrolik Mantar Bariyer
9705
page-template-default,page,page-id-9705,page-child,parent-pageid-9634,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Hidrolik Mantar Bariyer

Giriş çıkışı engelleyen mantar bariyer nedir?

Kullanım alanlarının çeşitliliği nedeniyle, darbelere ve zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı şekilde, paslanmaz borulardan üretilen Hidrolik Mantar Bariyer istenilen kişilerin belirlenmiş alanlara izinsiz giriş çıkışını engellemek için kullanılır. Bu sisteme sahip ürünlerimiz rahatlıkla kullanılabilir ve montajı kolay bir ürünlerdir. Ürünlerimiz farklı testlerden geçirilmektedir ve sonuçların olumlu olmasından sonra üretilerek satışa sunulmaktadır.

Yaya trafiğini aksatmaksızın, arzu edilmeyen araç trafiğini durdurabilmek ve engelleyebilmek amacıyla, Mantar Baba bu şekilde tasarlanıp üretilmektedir.

Kullanıldığı alanlarda kontrollü geçişler hızlı ve hiçbir problem yaşanmadan devam etmektedir ki üretimive dizayn amacı zaten budur. Modüler yapısı, montaj yapılacak alanda başka bir kulübe ya da korumaya ihtiyaç bırakmaz. Sistemlerimiz içinde yer alan bazı modellerimizin gün içinde 3000 den fazla açılıp kapanabilmesi yoğun kullanım için düşünülmüş bir özelliktir ve teknik özellikleri ile de buna müsaittirler.

Nerelerde mantar bariyer kullanılır?

Sadece belli alanlarla kullanım sınırlı değildir. Ancak ağırlıklı olarak kamu olmak üzere

 • Askeri Tesisler
 • Askeri lojmanlar
 • Site girişleri
 • Emniyet birimleri
 • Konsolosluklar
 • Otopark işletmeleri
 • Emniyet lojmanları
 • Kamu binaları
 • Okul binaları
 • Alışveriş merkezleri
 • Kaldırımlar
 • Dükkanlar
 • Havalimanları

Gibi pek çok alanda Yerden çıkan babada denilen Hidrolik Mantar Bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

Kullanılacak yerin tam olarak belirlenmesi tabii ki önem arz eder. Elbette ki istendiği ve gerektiği takdirde yeri değiştirebilmektedir ama arzu edilen sabit bir mantar gibi yerinin değiştirilmeden kullanılmasıdır. Zaten sökülebilir şekilde dizayn edilmektedir.

Güvenlik şartlarının zor olduğu kamu kurumlarının bulunduğu bölgelerde kullanılabilmesi için özel tasarım ürünlerimiz de bulunmaktadır. Öyle ki bombalı araçlar dahi tehlike olmaktan çıkacaktır. Hidrolik Baba sistemlerinin yasaklanmış alanı geçmek için zorlayan bir aracı önemli şekilde tahrip etmesi nedeniyle araç hareket edemez hale gelecektir.

Üstün nitelikli yerden çıkan babaların özellikleri

Mantar bariyerlerin çap ve yükseklikleri kullanılacağı alandaki ihtiyaca göre, bunun yanında güvenlik ihtiyacının derecesine göre değişebilmektedir. Hidrolik Mantar Bariyer seviyesinin alçaltma yükseltme işlemi

 • Kart okuyucu
 • Parmak izi okuma sistemi
 • Uzaktan kumanda
 • Otomatik plaka tanıma sistemi
 • Kontrol düğmesi
 • Giriş kontrol sistemi ve benzeri farklı mekanizmalarla yapılabilir.

Arzu edilirse belirlenmiş bir alandaki Hidrolik Mantar Bariyer sistemi kapsamındaki tüm bariyerler tekbir düğme ile açıp kapatılabilir ve bunun için mesafe sınırı yoktur. Ürünlerimizin iç ve dış zıvanaları sıcak doldurma galvanizden yapılmaktadır.Hareketli kısımlar paslanmaz borudan oluşur ve elektrostatik toz boya ile boyanmıştır.Bağlantı noktalarında dahi paslanmaz cıvata kullanılmıştır.Açma kapama süreleri genel olarak 4 ile 6 saniye arasındadır.Acil kalkış süresi de 2 saniyedir yani hızlı bir şekilde açılıp kapanabilir.Estetik olması sayesinde mimarisiyle dikkat çeken alanlara değer katmaktadır.Sessiz ve sorunsuz çalışacak güvenli bir üründür.Hidrolik pompa bakımı, gerekiyorsa değiştirilmesi ve tamiri kolaydır.

İhtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak mantar babaların faydaları

İsterseniz Hidrolik Mantar Bariyer sistemine fotosel, dedektör, trafik ışığı benzeri emniyet araçları, yanıp sönen ışıklar gibi aksesuarlar entegre edilebilmektedir. Elektrik kesilmesi halinde akü desteği ile çalışmaya devam etmektedir. Güçlendirilmiş yapısı izinsiz geçişlere kesinlikle fırsat vermez. Hangi çeşit olursa olsun araçlı saldırı risklerine karşı tasarlanmış güvenlik aracı olarak, başta askeri ve emniyet alanları olmak üzere korunması gereken tüm kamu binalarının girişleri için, son derece gerçek hesaplarla yapılmış ölçümler sonucu dirençleri ayarlamış ürünlerdir.

Kimden gelirse gelsin yapılacak böyle bir terör saldırısına karşı yerinde ve etkili bir çözümdür. Elektrik kesintisi olduğunda cihazlarımız olduğu pozisyonda kalarak hassas bölgelerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Piyasada bulunan ürünler ile kıyaslandığında Hidrolik Mantar Bariyer sisteminin ekonomik olarak uygun olan fiyatı, yapacağı görevin büyüklüğü yanında hiçbir şey diyeceğiniz ölçüdedir. Bugüne kadar ürünlerimizi kullanan müşterilerimiz doğal referanslarımızdır. Kurduğumuz sistemler hala saat gibi çalışmaktadır. Bunu ürünlerimizin kalitesi, destek hizmetlerimizin hızlı ve zamanında olması ile bakımların doğru yapılması sayesinde başarmaktayız. Müşteri memnuniyeti bizim için hassasiyet derecesi yüksek bir konudur.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17