Parmak İzi Kapı Sistemi | Teknoper Parmak İzi Kapı Sistemi
9687
page-template-default,page,page-id-9687,page-child,parent-pageid-9628,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Parmak izi Kapı Sistemi

Parmak İzi Kapı Sistemi

Her insanın parmak izinin farklı olması ve hiç kimsenin birbiri yerine şifre şeklinde kullanılmaya başlayan parmak izi ile işlem yapamaması bu tür teknolojilerin önünü açan en büyük noktadır. Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşma durumunda olan parmak izi kapı sistemi güvenlik açısından diğer sistemler gibi çok önemli bir noktada bulunmaktadır.

Parmak izi sistemi yüksek maliyetli güvenlik ihtiyaçlarını düşündüğümüz zaman daha minimum maliyeti ve üst düzey güvenlik hizmeti sunan bir hizmet çeşidi olmaktadır. Parmak izi kapı sistemi çalışma prensibi ne baktığımız zaman sisteme daha önceden kaydedilen parmak izi sahipleri sistemin ilgili yerine parmaklarına dokundurdukları zaman çok kısa bir sürede kapının açılma işlemi sağlanmaktadır. Hiç kimse birbiri yerine parmak izini kullanamayacağı için çok üst düzey bir güvenlik sağlamaktadır.

 Parmak İzi Kapı Sisteminin Faydaları Nelerdir

Kullanımı yaygınlaşmakta olan parmak izi kapı sistemi faydaları şu şekilde sıralanabilir.

 • Bu sistem sayesinde hiç kimse birbiri yerine parmak izini kullanamayacağı için sisteme sadece izin verilen kişilerin girişleri ve çıkışları yapılmasından dolayı yabancı hiç kimse kurum ya da kuruluşa girmeyecektir.
 • Bu sistem sayesinde güvenlik görevlisi  gibi kişilere kurumların ücret ödemesinin önüne geçilir daha  minimum bir fiyata yüksek bir güvenlik sağlanacaktır.
 • Personel giriş çıkış ve takibini daha kolay ve rahat bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

 Parmak İzi kapı Sisteminin Fiyatları Ne Kadardır

Parmak izinin okunması ile çalışan kapı kilidi sistemleri, parmak izi ile giriş ve çıkışları kontrol altına alıp aynı zamanda personellerinde daha rahat bir şekilde takibinin yapılmasının önünü açan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Parmak izi okuyuculu kapı kilidinin fiyatları parmak kayıt etme hafıza durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu cihazlar kişilerin 10 adet parmağını da kayıt edebilecek kadar geniş bir hafızaya sahip olmaktadırlar. Parmak izi kapı sistemi 1000 adet geçişe kadar imkan veren bir sistem olmaktadır. Genel olarak okuyucularda son 100 adet geçişe yaklaşıldığında pilin az aldığına dair uyarılar verir. Bu şekilde uyarı sonrası pilin değişmesi gerektiğini sistem kendiliğinden belirleyip ön önlem alınmasını sağlamaktadır.

Parmak İzi Kapı Sistemi Nerelerde Kullanılır

Parmak izi ile çalışan sistemler parmak izi geçiş sistemi olarak da tanımlama yapılabilmektedir. Bu  sistemleri kapılara kurmamız sonucunda kapı sistemi olarak güvenlik sistemini kurum ya da kuruluşa uygulayıp çok üst düzey bir güvenliği çok minimum kolay yollarla elde edilebilmektedir.

Bu sistem olan parmak izi kapı sistemleri

 • yurtlarda
 • belediyelerde
 • kamu kurum ve kuruluşlarında,
 • havaalanlarında,
 • fabrikalarında
 • iş yerlerinde
 • üst düzey güvenlik gerektiren bankalarda
 • kasalar da kullanılabilmektedir.

Kamu ve kurumlarda kullanılan parmak izi kapı kurumlar için çok büyük  faydalar sağlamaktadır. Eğer ki örnek verecek olursak farz edelim ki bir fabrikanın girişine parmak izi kapı sistemi koyduk. Bu fabrikaya girecek olan personelin daimi olarak takibinin yapılması gerekiyor. Personellerin takibi yapılırken elimizde ekstradan harcanan zaman var bu personeller saat kaçta girdi, kaçta çıktı geç kaldın bu gibi soruların cevabını kişi bazında çalışan başka personellerin tutması zordur.  Ama kullanılacak olan parmak izi kapı sistemi sayesinde personellerin hem giriş çıkışı hem bu giriş çıkışın saat kaç aralığında yapıldı işe kaçta gelip kaçta çıkıldığı gibi şeyler sistem tarafından otomatik olarak kaydedildiği için herhangi bir sıkıntı olmadan işleyiş devam edecektir.

Bu sistemin böyle işyerlerindeki diğer bir artısı fabrikaya ya da işyerine yabancı giriş ya da çıkışına izin vermediği için içerdeki işleyişe yabancı birinin müdahale olmasının da önüne geçilmektedir.  Unutmayalım ki herkesin parmak izi birbirinden farklıdır ve her parmak izi kişiler için bir şifre oluşturmaktadır. Bu şifreler sayesinde hem güvenlik hem de zaman maksimum düzeyde  fayda ile minimum  düzeyde maliyetle gerçekleşmiş olur.Tüm bu durumlar içim parmak izi kapı sistemini taktırmayı unutmayın.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17