Trafik Levhaları | Geçiş Kontrol Sistemleri
9749
page-template-default,page,page-id-9749,page-child,parent-pageid-9640,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Trafik Levhaları

Trafiği düzenleyen ekipmanlar nelerdir?

Artan nüfusla birlikte trafik yoğunluğunun ortadan kaldırılması için kullanacak trafik levhaları önemli hale geldi ve ihtiyaç gittikçe daha çok hissediliyor. Firma olarak kamusal ve özel alanlarda trafik konusundaki hassasiyetimizle müşterimizin yanındayız ve tecrübemizle üretim yapıyoruz. Ürünlerimiz arasında

 • Delinatörler
 • Trafik konileri
 • Delinatör üzeri refüj başı levhalar
 • Hız kesiciler
 • Kolon ve köşe koruyucular
 • Trafik lambaları
 • Trafik levhaları
 • Güvenlik aynaları
 • Flaşörler
 • Araçstoperleri
 • Trafik levhası ayakları
 • Yol kapanları gibi farklı trafik ekipmanı olan araçlar bulunmaktadır.

trafik ekipmanları 

Delinatörler trafikte gece de kullanabilir mi?

Yoğun ve dikkatli olunması gereken yollarda sürücülerin dikkatini çekmek, uyarmak için kullanılan delinatörler yönlendirici, uyarıcı ve şerit düzenleyici görevini yerine getirirler. Yapısının esnek olması sayesinde darbelere karşı dayanıklıdır, farklı hava koşullarından etkilenmez. Gece dahil sürüşün rahatlatılması amacıyla trafik levhaları reflektif malzeme ile ortak kullanılır ve genelde üzeri bu malzemeyle kaplanmaktadır. İstenirse sabitleme imkanı bulunmaktadır. Renk ve yükseklik isteğe göre üretilebilmektedir.

Güneşten trafik ekipmanlarını korumak mümkün mü?

Güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklı, sert gövdeye sahip olan ve PVC malzemeden üretilen trafik konilerimiz işyerleri, okul önleri, yollar,  trafik emniyeti için gerekli olan alanlar ve caddelerde kullanılmaktadır. Bu trafik ekipmanları farklı amaçlar için de kullanılabilir, oyun alanları ya da spor kulüpleri gibi. Genelde turuncu ya da floresan kırmızı renk çok sık kullanılmaktadır.

Araçların yavaşlaması ve trafik akışının emniyetli şekilde yapılmasını sağlamak için kullanılan kauçuk yol kesici trafik levhaları arasında önemli bir yere sahiptir. Sarı ve siyah renk olarak ürettiğimiz ürün genelde yarısı sarı yarısı siyah olarak kullanılır ki dikkat çekici olsun. Kenarları, enlemesine yola döşendikten sonra, kapatma modüller ile kapatılır. Yere profil, pul, dubel ya da vida ile sabitlenebilir.

 • Okullar
 • Oyun bahçelerinin girişleri ve çıkışları
 • Hastaneler
 • Siteler ve bahçeleri
 • Yollar
 • Parklar gibi yerlerde kullanılabilir.

Hız kesiciler içinden kablo geçirilebilir mi?

Uzman kadromuz tarafından üretilen hız kesici kasislerimiz içerisinde montaj esnasında profil konulmaktadır. Böylece içinden kablo geçmesi gibi zorunlu işlemler de yapılabilmektedir. Aynı zamanda gelen darbelere karşı kauçuğun esnemesini önler.

Günümüzde özellikle en büyük sorunlardan olan park sorununa karşı birçok dar mekan dahi otopark olarak kullanılmaktadır. Büyük site garajlarının, özel mülkiyetlerdeki garajların, bahçelerin ve alışveriş merkezlerinin otoparkında kullanılan kolon ve köşe koruyucu trafik tarik levhaları genelde direklere ya da köşelere yerleştirip, sabitlenerek araçların ve ilgili yapıların korunması amaçlanmaktadır. Dolayısıyla ortaya çıkabilecek maddi kayıplar en aza indirilmektedir. Ürünümüz darbe emici özelliğe sahiptir, siyah ağırlıklı olmakla beraber farklı renk seçenekleri ile üretilebilmektedir. Kullanılan reflektif malzeme ile hem açık hem de kapalı otoparklarda kullanılmak ile birlikte, kapalı otoparklarda görüşü mükemmele yakın derecede kolaylaştırır. Montaj için sadece dübel ve çivi kullanılır.

Kanunlarda Yer Alan Trafik Ekipmanları

Kanun ve yönetmeliklere uygun olması gereken trafik levhaları arasında yer alan trafik levhaları şekil ve ebatları Karayolları Genel Müdürlüğü’nün tanımladığı kriterlere uygun olarak üretilmektedir. Çoğunluğu alüminyum ve galvaniz saç kullanılarak üretilmiştir. Üretimde serigrafi tekniği kullanılmaktadır. Trafik levhaları yönler, araçlar, yayalar, okullar, tümsekler, virajlar ve sayamadığımız birçok faklı etken düşünüldüğünde çok çeşitlidir. Bu nedenle kullanılacağı alanlar çok çeşitli olmakla birlikte tesis içleri, otopark girişleri, yollar, trafik eğitim alanları başlıcalarıdır.

Trafik lambalarımız 1 ile 3 santim arasında farklı çaplara sahip olup sinyal vermeleri özellikle güçlendirilmiştir. Modern kasası ve ışığıyla firmamızdan istenmektedir. Montajı kolaydır ve omega direğine uygundur. Arzu ve ihtiyaca göre sekizgen, dikdörtgen, üçgen, yuvarlak ya da kare olarak üretebilmekteyiz.

Otopark, fabrika, okul ve benzeri giriş ve çıkışlarda, ağır tonajlı araçlar ile iş makinelerin kullanıldığı şantiyelerde karşıdan gelen araç ya da yayaların rahat görülmesini sağlayan ve kör noktaların ortadan kaldırılmasında kullanılan trafik levhaları olan trafik güvenlik aynalarımız, sürücülere kontrollü sürüş ve herkese güvenlik sağlar. Firma olarak trafik aynası üretiminde genelde akrilik malzeme kullanırız çünkü darbelere karşı camdan daha dayanıklı bir üründür, ayrıca camdan daha hafif ama montajı basittir. Özel üretim sayesinde cam kırılsa bile yaralanma önlenir. Kırılan parçalar keskin değildir. Standart cam aynalara göre yüzde yirmi oranında daha berrak görüntü sağlar. Dört yöne olacak şekilde 45 derece açı ile ayarlanabilir. Hava şartlarına dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Vakum teknolojisi kullanılmış ve UV ışınlarına karşı dirençlidir. Ürün istenildiği takdirde montaj malzemeleri ile birlikte tarafınıza gönderilmektedir.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17