Turnike Geçiş Sistemleri Nedir? | Teknoper Geçiş Kontrol Sistemleri
10359
post-template-default,single,single-post,postid-10359,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Turnike Geçiş Sistemleri Nedir?

Turnike Geçiş Sistemleri Nedir?

Turnike Geçiş Sistemleri Nedir?

Güvenlik ihtiyaçlarına yönelik olarak teknik yazılım ve donanım ürünleri ortaya çıkmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi olan turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Ürünün fiyatına geçmeden önce kullanım amacı nedir ve nerelerde sıklıkla turnike geçiş sistemleri kullanılmaktadır?

Turnike sistemleri, belirli bir alan ya da kurumun korunabilmesi ve giriş çıkışın düzenli bir şekilde yürütülebilmesi için kullanılır. Metal bir bariyer olan turnike sistemleri akıllı yazılım sayesinde, tanımlı olan kullanıcıların girişine izin vermektedir. Kart ya da diğer okuyucuların veri tabanında kayıtlı olmaması durumunda ise sistem uyarı vererek girişlere engel koymaktadır. Sistemin sağladığı faydalar arasında istenmeyen ve yetkisiz kimselerin belirli bir alana girişine sınır koymak yatmaktadır.

Her ne kadar bireysel ve kurumsal ihtiyaçlar esnasında ilk olarak akla gelen bir ürün olsa da turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları konusunda kişilerin belirli tereddütleri ortaya çıkmaktadır. Ancak sabit bir fiyatın olmadığı ürünlerin kurulacağı alanın uzman personel tarafından keşif yapılarak fiyat tespiti yapılması gereklidir. Günümüzde günlük hayatımızda dahi bariyer ve turnike sistemlerine sıklıkla rastlamaktayız. Bu durumda ürünün popülerliğini giderek artırmaktadır.

Turnike Geçiş Sistemlerinin Çeşitleri

Geniş bir kullanım alanına sahip olan geçiş sistemleri kurulum alanına ve amacına göre farklı isimlerde olabilmektedir. Buna göre ürünün kullanıldığı alan, kullanım amacı ve diğer kriterlere göre boyut ve amacında farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları da bu farklılığa göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde de üretilen ve yerli firmalar tarafından kurulumu yapılan turnike sistemlerinin bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bilinen çeşitler ve türler ise şu şekildedir:

  • Boy turnikesi, Paslanmaz çelik turnike, tek ayaklı turnike, bağımsız turnike, VIP turnike, iki ayaklı turnike, geçiş turnikesi, duble turnike, jetonlu turnike, kanatlı turnike, camlı turnike, engelli turnikesi, kapalı turnike, otomatik ve giriş turnikesi, tuvalet turnikesi gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Turnikelerin büyük bir farklılık ve çeşitlilik göstermesinde etkili sebepler bulunur. Ürünün kullanılma nedeni, kullanıldığı yer, güvenlik açığının büyüklüğü ve boyut gibi unsurlar dikkate alınarak turnikeler hazırlanmaktadır. Örneğin stadyum girişlerinde bulunan turnike ile engelli vatandaşların kullanacağı turnike girişleri birbirinden farklı özelliklere ve yazılıma sahip olmaktadır.

Farklı nitelikte olan turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları belirtildiği gibi talep edilen ürüne bağlı olarak değişmektedir.

Turnike Geçiş Sistemleri Kullanım Alanları

Sağladığı kolaylıklar nedeniyle ülkemizde geniş bir kullanım alanına sahip olan geçiş kontrol sistemler giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle kamuya açık alanlarda ve çok sayıda insanın günün belirli vakitlerinde yoğun olarak kullanmakta olduğu bölgelerde turnike sistemleri vazgeçilmezdir.

Turnike sistemlerine günlük hayatımızda da kolaylıkla rastlamaktayız. Buna göre turnike sistemlerinin en sık şekilde kullanıldığı yerler ise şu şekildedir:

  • Havalimanı ve yolcu terminallerinde giriş ve çıkış esnasında,
  • Alışveriş merkezi ve büyük mağazaların girişlerinde güvenlik amacıyla turnike geçiş sistemleri tercih edilir,
  • Askeri birlik, kurum ve kuruluşlarında, giriş ve çıkışlar ile personelin görev alanına girmeyen alanların korunması amacıyla turnike sistemleri kuruludur,
  • Hastane, üniversite, poliklinik ve banka gibi kamusal alanlarda,
  • Sinema salonu ve konser alanı gibi bölgelerde de kimi zaman turnike sistemleri kullanılmaktadır.

Görüldüğü gibi çok sayıda alanda ve yer de turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları dikkate alınmaksızın kullanılmaktadır. Ürünlerin kullanım sayesinde büyük bir kolaylık ortaya çıkmaktadır. Nitekim bir alanın sadece insan gücü ve dikkati ile kontrol edilebilmesi oldukça güçtür. Dikkatten kaçması muhtemel kayıtların önlenmesi ve giriş çıkışların tespiti amacıyla da sisteme ihtiyaç duyulmaktadır.

Boy Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri arasında en yüksek güvenlik garantisi sunan ürünler boy turnike sistemleridir. 4 kollu ve 360 derece ve sürekli olarak dönebilen sistemler paslanmaz çelik maddesinden üretilmektedir. Çok düşük ve yüksek sıcaklıklara da dayanıklı olan sistemler farklı pek çok alanda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Boy turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları kullanılan malzeme ve alanın büyüklüğü nedeniyle diğer ürünlere nazaran daha maliyetli olabilmektedir.

Turnike geçiş kontrol sistemlerinin kendilerine has özellikleri bulunduğu için bu ürünlerin fiyatlandırılmasında da farklı parametreler esas alınmaktadır. Bundan dolayı turnike geçiş sistemi satın alınması söz konusu olduğunda ayrıntılı bir araştırma yapmak şart olmaktadır.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17