Bel Tipi Turnike Sistemleri | Geçiş Kontrol Sistemleri
9662
page-template-default,page,page-id-9662,page-child,parent-pageid-9620,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Bel Tip Turnike

Bel Tip Turnike

Turnikeler dış veya iş mekânlara elverişli olacak biçimde tasarlanmakta ve farklı amaç ve yapılarda kullanılabilinir. Bugün için ülkemizde turnike sistemleri yaygın olarak stadyumlarda, havaalanlarında, şirketlerde iç mekân geçişlerinde, konut projelerinde, fabrikalarda, plazalarda ve firmaların genel merkezlerinde kullanılmaktadır. Bu sistemler sayesinde giriş çıkışlar güvenli ve kontrollü bir hale gelir. İnsanların yoğun olarak bulunduğu ve giriş çıkışın çok fazla olduğu mekânlarda ise genelde bel tip turnike sistemleri tercih edilir. Bu turnikeler donanım opsiyonları, farklı teknik yapılandırma ve boy ve bel seviyelerine göre müşterilerin kullanım maksadına göre üretilmektedir. Turnike sistemlerinde geçişin sağlanabilmesi için uygulanmakta olan bazı yöntemler mevcuttur.

bel tipi turnike

Turnike Geçiş Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak şunu belirtmemizde fayda var, turnike üretiminde kullanılan paslanmaz çelik bu sistemleri rahat bir şekilde, hiçbir sorunla karşılaşmadan uzun yıllar kullanabilmenizi sağlamaktadır. Turnike sistemlerinde kullanılan malzemelerin dayanıklılığı ve sağlamlığı sistemin ömrünü de uzatmaktadır. Böylelikle turnike arızaları ile ya da yedek parçalarını aramakla ya hiç uğraşmaz ya da daha az uğraşırsınız. Turnike onarımını gerektirecek hiçbir durumla karşılaşmayabilirsiniz. Geçiş esnasında koyacağınız şifreleme yöntemleri ile giriş çıkışları güvenli bir şekilde yaparsınız. Şifrelemenin dışında sisteminiz bir uzaktan kumandaya veya bir butona da bağlayabilirsiniz. Bel tip turnike sistemleri genellikle kartlı geçiş ya da parmak okutucu geçiş yöntemi tercih edilmektedir.

Turnike ücretleri tepsi edilirken turnikenin tipine, malzemesine ve ölçüsüne bakılmaktadır. Kendi iş yerinize eğer bir turnike sistemi kurduracaksınız size en uygun olan sistemi tercih etmelisiniz. Bu konuda iş yapacağınız şirketten de yardım alabilirsiniz. Bel tip turnike sistemleri çift ya da tek ayaklı olarak üretimi yapılmaktadır. Çift ayağa sahip olan bel turnikeleri yere montaj işlemi yapılırken iki noktadan yapılmaktadır. Bu şekilde turnikelerin sallanmasının veya bir hasar görmesinin önüne geçilmiş olunur. Bu turnike sisteminde geçiş yapacak olan kişi turnikenin kolunu kendisi geçiş şifreleme yöntemini yaptıktan sonra kendi eliyle ittirmesi gerekmektedir. Günümüzde firmalar veya devlet kurumları tarafından en çok tercih edilen sistem bu sistemdir.

Bel Tip Turnike Sistemi Ne İşe Yarar?

Bu turnike sistemini sağladığı en büyük avantaj güvenli ve kontrol altında tutulan bölgeler oluşturmasıdır. Bel tip turnike sistemi kurulduktan sonra o yere hiç kimse kafasına estiği biçimde giremez. İzinsiz girişler bu sistem sayesinde çok kolay bir biçimde engellenmiş olur. Öte yandan bu sistem iş yerinde disiplini sağlar. Hiçbir çalışan kafasına estiği gibi giriş veya çıkış yapamaz. Bu turnikelerde kartlı geçiş sistemi koyulabileceği gibi, parmak izli geçiş ya da yüz okuyucu geçiş sistemi de kurulabilir. Bu geçiş izni olmayan kişiler asla geçiş yapamazlar, bir şekilde geçseler bile çok çabuk bir biçimde tespit edilirler.

Turnikelerin kolaylaştırıcı olan bir yanı ise raporlama ve belgeleme yapabilmeleridir. Özellikle büyük fabrikalarda bu sistem çok büyük bir kolaylaştırıcı etmendir. Zira Bel tip turnike sistemleri sayesinde hangi çalışanın ne zaman giriş yaptığı ne zaman giriş yaptığı ve kimin gelmediği çok kolay ve çabuk bir biçimde öğrenilebilinmektedir. Öte yandan bu sistem sayesinde yaşanması istenmeyen durumlarında önüne geçilmiş olacaktır. Eğer istenmeyen bir olay yaşansa bile o gün kimin nerede ve hangi kritik noktada olduğu kolaylıkla tespit edilecektir.  Turnikelerin bir diğer yararı ise ortamda oluşabilecek kargaşayı engeller. Örneğin yemekhanelerde oluşabilecek bir yığılma durumunun önüne geçer, herkes sıraya girer ve sırası gelen kişi kartını okutur ve turnikeden geçişini yapar.

Bel Tipi Turnike Ve Özellikleri

Turnike sistemleri giderek yaygınlaşmakta ve her sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Öyle ki bel tip turnike sistemi bir kez kurulduktan sonra oldukça uzun ömürlüdür. Bu turnike sisteminin diğer adı 3 kollu turnike sistemidir. Bu sistemin kullanımı da oldukça basit olmakla beraber istenildiği takdirde kontrolü çift buton ya da tek buton ile yapılabilinir. Turnikelerin kasası paslanmaz çelikten olduğu için dış mekânlarda  da gönül rahatlığı ile tercih edilebilinir ve edilmektedir. Çok uzun yıllar turnikeye hiçbir zarar gelmez. Kısacası bu turnikeleri hem dış mekânlar hem de iç mekânlar için rahatlıkla tercih edebilirisiniz. Bu sistemler sayesinde güvenlik ve kontrol üst seviyede olacaktır.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17