Boy Turnike | Teknoper BoyTurnike | Geçiş Kontrol Sistemleri
9670
page-template-default,page,page-id-9670,page-child,parent-pageid-9620,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Boy Turnike

İhtiyacınıza uygun boy turnikeler firmamızda bulunur

İhtiyacınızı karşılayacak şekilde üretmiş olduğumuz, farklı modellere sahip olan boy turnike normal turnikelerde meydana gelen kaçak geçişleri önleyebilmek için standart boydan farklı olarak uzun şekilde dizayn edilmiştir.

Turnike sistemlerimiz

 • Bina otoparkları
 • Cezaevleri
 • Yüksek güvenlik gerektiren yerler
 • Stadyum
 • Askeri alanlarda geçişlerin kontrollü şekilde olmasını sağlamak için kullanılır.

boy turnike

Üç ya da dört kollu çeşitleri olup, çelik, toz boya, galvaniz kullanarak üretilmektedir. Genelde bir buçuk milimetre kalınlığında çelik tercih edilmektedir. Çalışması her iki yönde kullanılabilecek şekilde elle sürüşle olabildiği gibi motorlu sistemlerimiz de mevcuttur.

Toz boya seçeneğinde farklı renkler kullanılabilmektedir ve elektrostatiktir. Turnike sistemlerimiz talebe göre sahip olduğu geçiş bilgisi, ayarlanabilen geçiş yönü, hafıza modu, geçiş süresinin ayarlanabilmesi fonksiyonlarıyla işleri kolaylaştırır.

Çalışması için boy turnike sistemleri nasıl enerjiye gerek duyar

Genel itibariyle boy turnike sistemlerimiz 220 volt elektrik ile çalıştığından ekstra bir  güç kaynağı sorunu yaşatmaz. Eksi 10 ile 50 derece arasındaki sıcaklık farkında çalışabilirler ve dakikada 20 ile 40 kişinin geçebileceği modellerimiz mevcuttur.Farklı yerlere taşınmak istendiğinde ağırlıkları 215 kg ile 345 kg arasında değişmektedir.Geçiş aralıkları 47 cmden 55 cme kadar bulunmaktadır.

Rotar kısmı tercihinize göre 3 ya da 4 kollu olabilmektedir. Kasasında temperli cam kullanılan kapalı modeller için düşünülerek tasarlanmış sistemlerde sesli uyarı da eklenmiştir. Ürünlerimizde kullandığımız çelik, paslanmaz ve AISI 304 kalite belgeli üründür.

İstenilen düzeyde güvenliği sağlayan, gelişmiş sensörler ile donatılan, en kaliteli malzemeden üretildiğinden riski sıfıra indiren modern teknoloji kullanılarak üretilmiş turnikeler ile nerede olursa olsun kontrol ve geçişler daha güvenli hale gelmektedir.

Genel olarak boy turnike sistemlerimiz askeri bina gibi iç ve stadyum turnikesi gibi dış mekanlarda kullanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Eğer çalışma ortamı çok tozlu ya da aşırı nem bulunan yerlerde kullanılması düşünülüyorsa sipariş aşamasında bizlere iletildiğinde opsiyonel olarak farklı çözüm yolları üretilebilmektedir.

Elektrik kesildiğinde turnikeler çalışır mı, geçişler nasıldır

Üretmiş olduğumuz boy turnike sistemlerinde tek ya da çift yön olacak şekilde geçiş yapılabilir. Geçişler kontrollü ya da tercihe göre serbest olabilir. Kart okuyucu sistemli turnikelerde kontrollü olsa bile belli saatlerde son kullanıcı giriş ya da çıkışı serbest hale getirebilir. Elektrik kesintileri yaşanırsa kanuni zorunluluk gereğince turnikeler serbest geçişe imkan tanır. Eğer bu sistemin değiştirilmesi istenirse sipariş aşamasında bizlere belirtildiğinde müşterilerimizden yazılı talimat alınarak opsiyonel olarak bu da ayarlanabilmektedir. Acil durum modunun kullanıldığı turnikelerde, yangın ihbar sisteminden sinyal geldiğinde kollar boşa dönmektedir.

Firmamız tarafından üretilen turnike sistemleri, üretim aşamasında güvenlik seviyesi düşünülerek caydırıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. İhtiyaca göre ısıtıcı, sayaç, uzaktan kumanda ünitesi ya da jeton konsolu aksesuar olarak düşünülebilir. Ayrıca geçişten sonra rotorun yerine oturması ve ilk halini alarak merkeze yerleşmesi yumuşak bir şekilde yay ve hidrolik darbe emici mekanizmalar kullanılarak sağlanmıştır.

Kullanılacak alanlarda zamanında ve gerektiği şekilde yapılacak bakım sayesinde sorunsuz çalışacak olan boy turnike sistemlerimiz ile sadece güvenli geçişe sahip olmakla kalmayıp dekoratif bir görsellik de kazanacaksınız. Kaliteli, hızlı ve uzman bir ekiple kesintisiz bir destek alacaksınız. Seçeceğiniz turnike sistemleri çeşidine göre bilgisayar ile kontrollerde sağlanabilmektedir. İki yönlü olarak çalışan turnike modelleri seçildiğinde geçiş yapılan yönde veriler çıktı olarak da alınabildiği gibi bu direkt olarak bağlı bilgisayarda görülebilir. Geçişe hazır olduğunu, geçiş yapıldığını gösteren ışıklı göstergeler geçişi ve sıra takibini kolaylaştırmaktadır.

Satın alacağım turnike sistemleri nerede üretilir

Yerli sermaye ile üretilmekte olan boy turnike sistemlerimize sahip olmak için firmamızı arayabilir, sitemizi ziyaret edebilir ve fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Firma olarak sektördeki tecrübelerimiz ile sipariş safhası, proje aşaması ve satış sonrası aşamalarda sizlere ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde hizmet verebilmek amacıyla çalışıyoruz ve farklı çözümler üretmekteyiz. Sadece talep ettiğiniz ürün üzerine yoğunlaşmadan işinize uygun ihtiyacınızı karşılayacak tüm ürünler konusunda bilgilendiriyoruz.

 • Kurumlarının kolay olması
 • Zorlu hava şartlarına uyumları
 • Hassas mekanizmaları
 • Garanti süresi boyunca bakım desteği
 • Garanti süresi bitse dahi karşılaşılan sorunlara konusunda uzman bir ekip ile müdahale
 • Üretmiş olduğumuz ürünler konusunda göstermiş olduğumuz hassasiyet firmamızı tercih edilir kılmaktadır. Aynı zamanda doğal referanslarımız olan müşterilerimiz sayesinde arzunuza göre iç ya da dış mekan fark etmeksizin ihtiyacınıza en uygun çözümleri sunabilmek amacıyla daima yanınızdayız.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17