Optik Turnike | Teknoper Optik Turnike | Geçiş Kontrol Sistemleri
9672
page-template-default,page,page-id-9672,page-child,parent-pageid-9620,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Optik Turnike

Optik Turnike

Bu tarz turnike sistemleri daha çok prestijin ve lüksün ön planda olduğu holding ve bankalarda ve yoğun ve hızlı personel girişinin ve ziyaretçinin olduğu kurumlarda tercih edilmektedir. Optik turnikeler bu alanlarda kontrolü ve güvenliği tahsis etmek için tasarlanmıştır. Optik turnikelerde dekoratörler ve mimarlar ile çok farklı, ilgi çekici tasarımlar yapma olanağı sunmaktadır. Deri, granit ve mermer kaplamalar sayesinde optik turnikenin görünümüne büyük bir şıklık katabilirsiniz. Optik turnike yapacağı işlemlere karşısında bulunan kişinin konumuna göre karar vermektedir. Bunu da turnikede bulunan sensörler sayesinde yapabilmektedir. Turnike sistemleri içerinde optik turnike genelde daha şatafatlı ve lüks mekânlar için tercih edilmektedir.

Optik turnike

Optik Turnike Nedir

Giriş ve çıkışları denetim altında tutmak için geliştirilen turnikelerden olan, optik turnikeler genel turnike görüntüsünden uzaktır. Bu sistemde hem gevenlik ve kontrol düzeyini arttırmış hem de görünüm açısından diğer turnike sistemlerinden sıyrılmış olurusunuz. Bu turnikelerin görünümü ise son derece şıktır. Optik turnike sisteminde parmak izi okuma ve kartlı geçiş sistemi entegre edilebilinmektedir. Bu sistemde turnikelerin üst kısmı Led ışıklarla aydınlatılmıştır. Bu ışıklar sayesinde çok şık gözükür. Ayrıca bu sistem güvenlik açısından da son derece yeterlidir. İstenmeyen bir durumla karşılaşmanız bu sistemden sonra oldukça zordur. Yetkisiz, kaçak ve tersten geçişlerde kontrol ve güvenlik düzeyini arttırabilirsiniz.

Öte yandan bu sistem sayesinde istenmeyen geçişleri tamamen önleyebilirsiniz. Gizli ve sesli bildirimler alabileceğiniz gibi geçişi tamamen de kapatabilirsiniz. Ayrıca bu turnike sistemlerinin düz kanat ve açısal versiyonları da bulunmaktadır. Kullanılacak alanın ve kullanma yöntemine göre en doğru optik turnike seçimi konunun uzmanlarından yararlanabilirsiniz. Bu turnike sisteminin bir kez yaptırdıktan sonra çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gövdesi paslanmaz çelik bu aygıtların bozulma, arızalanma gibi sorunlarla karşılaşmanız çok zordur. Optik turnikeler genelde iç mekânlar için tercih edilir, dış mekânlar için çok uygun değillerdir. Sizde kurumunuzda ya da şirketinizde denetimi, güvenliği ve tedbiri elden bırakmak istemiyorsanız optik turnikelerden yararlanabilirsiniz. Can sıkıcı olabilecek problemlerin yaşanmasının önüne bu şekilde kolaylıkla geçmiş olursunuz.

Turnike Sistemlerinin Sağladığı Yararlar

Turnike sistemleri öncelikle kurulduğu ortamlarda güvenlik ve denetimi arttırır. Ortamda oluşabilecek olan herhangi bir kargaşanın önüne geçer, insan yığılmasını engeller. Belgeleme ve raporlama yapabilen bu sistemler sayesinde disiplin sağlanmış olur. Örneğin bir iş yerine kurulan turnike sistemi sayesinde personel daha rahat bir biçimde denetlenir ve hiç kimse kafasına göre iş yerinden giriş ya da çıkış yapamaz. İş yerinde disiplini arttırdığı için iş verimine de olumlu olarak yansımaları olur. Günümüzde turnike sistemleri hayatı daha kolaylaştırıcı bir rol de oynar. Örnek olarak stadyum girişlerine konan turnikeler sayesinde bir itiş kakış yaşanmaz, insanlar sıraya girer ve sırası gelen geçiş işlemini yapar. Optik turnike sisteminde ayrıca şıklık da söz konusudur. Özellikle cam kanatlı turnike geçişi güzel bir görünüm oluşturmaktadır.

Turnike sistemlerinden olan optik turnike daha çok lüks mekânlarda tercih edilmektedir. Çalışanların giriş çıkışı çok yaptığı bankalarda personel alanlarına kurulan bu sistem kontrolün sağlanmasını büyük oranda tek başına başarır. Hızlı geçiş turnikesi özelliği de olan bu sistemde genelde kart okutularak ya da parmak izi ile geçiş sağlanır. Koridorda bulunan sensörleri ile geçiş yapacak kişinin hareketlerini takibe alır ziyaretçi geçerken kanatlar açılır, ziyaretçi uzaklaşınca turnikenin cam kanatları tekrardan kapanır. Bu sayede geçiş işlemi çok hızlı bir biçimde yapılabilinir.

Görsel Açıdan Optik Turnikeler

Bu sistem sayesinde daha denetimli daha disiplinli ve daha güvenli alanların yaratılmasının sağlanmasının yanı sıra optik turnike görsel açıdan da çok şık bir görünüme sahiptir. İki adet cam kanadı bile tek başına görsel açıdan doyurucudur. Üst tarafı eğer kaplatılırsa görünümü daha da şık ve güzel olabilir. Optik turnikelerin üst kısmı genelde deri, granit ya da ağaç kaplama yapılabilinir. Bu şık görünümün oluşması için dekoratörlerden ya da mimarlardan destek alınabilinir. Artık yaşamda hız çok önemli bir unsurdur ve optik turnike sistemleri ile bunu sağlamak çok basittir. Özellikle sensörleri ile bu işi en iyi yapan turnike sistemidir diyebiliriz.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17