Vip Turnike | Teknoper Vip Turnike | Geçiş Kontrol Sistemleri
9666
page-template-default,page,page-id-9666,page-child,parent-pageid-9620,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Vip Turnike

Vip Turnike

Hayatın gittikçe zorlaştığı dönemde güvenlik daha önemli bir hal almaktadır. Güvenliği sağlamak ve desteklemek amacıyla kullanılan vip turnike sistemleri girişlere sınırlama getirmektedir. Güvenlik için kullanılan bu sistemlerin en çok kullanılan türleri bel turnikeleri ve boy turnikeleridir. Son zamanlarda özellikle kurumsal alanlarda yaygın bir kullanım alanı olarak karşımıza çıkan engelli geçiş turnikesi mağdur insanların geçişlerini kolaylaştırmaktadır.

 vip turnike sistemleri

Kullanılan yön ve işaret levhaları ile engelli geçişi kullanılan sistem ile normal sistem ayrımını yapma kolaylığı bulunmaktadır. Bu sistemlerin farklı türleri bulunmaktadır. Hem görüntü itibari ile hem işlev itibari ile farklı türleri içinde barındıran bu sistemler doğru seçilmelidir. Kullanılacak alanın özelliğine ve işlevine göre turnike seçimi yapmak güvenlik için önemli konulardan biridir. Kullanılacak alana uygun seçilen vip turnikeler, kullanılan alanlarda hem geçiş hem de güvenlik açısından avantaj sağlamaktadır. Özel şirketlerde, kamu kurumlarında veya yolcu trafiği yoğun olan yerlerde kullanılan vip turnike sistem özellikleri farklılık göstermektedir.

Vip Turnike Kullanım Alanları

Geçiş kontrolünde düzeni ve güvenliği sağlayamaya yarayan bu sistemlerin; kart okuyucu, parmak izi, yüz tanıma cihazı destekli türleri olduğu gibi transit geçişler için kullanılan sistemleri de mevcuttur. Vip turnike sistemleri kullanım ve işlevi açısından geniş bir alanda kullanılmaktadır. Normal geçiş turnikesinin yanında özürlü geçiş turnikesi ile geçiş güvenliği sağlanan alanlar; iş yerleri, sinemalarda, alışveriş merkezlerin, cezaevlerin, statlar ve fabrikalar sayılabilmektedir. Son zamanlarda kamu kurum ve kuruluşlarında turnike sistemleri kullanımı yaygınlaşmaktadır. Aynı zamanda lunapark, eğlence merkezleri, seyahat sırasında mola yerlerinde, tuvaletlerde ve su parklarında para veya jeton ile çalışan turnikeler karşımıza çıkmaktadır. Yaşam alanlarındaki güvenliği sağlamak amacıyla site ve bina girişlerinde kullanılan vip turnike sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanı geniş olması bu sistemin her mekana uygun modelinin bulunmasıdır. Örneğin havaalanlarında kullanılan vip turnike sistemleri büyük bavul ve çantaların rahatlıkla geçmesine imkan veren özelliktedir.

Vip Turnike Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Bu sistemlerin kurulumu oldukça kolaydır. İçinde bulunan montaj aparatları ile zaman kaybetmeden monte edip güvenli bir şekilde kullanmaya başlamak mümkündür. Turnike sistemleri kullanım özellikleri bakımından kullanım alanı geniştir. Geniş bir alanda kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri kolay kullanım olanağıdır. Direk geçiş özelliği ile özellikle havaalanları ve metrolarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Direk geçişin yanında birçok alanda kartlı geçiş sistemi kullanılmaktadır. Vip turnikelerde bulunan parmak izi ve yüz tanıma sistemleri güvenliğin arttırılmak istendiği alanlarda daha çok tercih edilmektedir. İşlevi ve kullanımı oldukça kolay olan bu sistemlerin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Gelişen teknoloji ile turnike sistemlerinin özelliği her geçen gün artmaktadır. Vip turnike sistemleri aşırı soğuk ve sıcak alanlarda sorunsuz kullanılan bir sistemdir. Bu turnikeleri bilgisayar yardımı ile kullanmak mümkündür. Bilgisayarlı sistem ile tüm geçiş kontrol üniteleri ve çevre birimleri kontrol altına alınabilmektedir.

Vip Turnike Özellikleri Ve Çeşitleri

Bu sistemlerin çalışması için 100 veya 240 voltluk bir enerjiye ihtiyacı vardır. Vip turnikelerin gövdeleri paslanmaz çeliş veya elektrostatik boyalıdır. Paslanmaz çeliş vip turnike modeli dış alanlar için uygundur. Isıdan ve nemden etkilenmeyen özelliği ile dış alanlarda uzun yıllar sorunsuz kullanmak mümkündür. Elektrostatik boyalı vip turnike modeli daha çok kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Kurulum işlemi çok kısa süren bu sistemin farklı modelleri vardır. Bunlar:

  • Silindir camlı vip turnike
  • Geniş kollu vip turnike (kol uzunluğu 90 cm)
  • Silindir vip turnike
  • Vip turnike ve özürlü geçiş turnikesi
  • Silindir camlı ekonomik vip turnike
  • Bağımsız kelebek turnike sayılabilmektedir.

Vip turnike fiyatları aslında oldukça uygundur. Net fiyat bilgisi için turnikenin kurulacağı alanın keşfinin yapılması gerekmektedir. Bunun yanında seçilen turnikenin kalitesi ve modeli fiyata etki eden faktörlerdir. Kullanılan ürünün markası, gövde özelliği, kol uzunlukları, geçiş sisteminde kullanılan güvenlik faktörleri fiyat konusunda etkilidir. Vip turnike sistemi tercihi yapmadan önce özellikleri ve fiyatları araştırılmalıdır. Özelliği iyi bilinen sistem, karar verme açısından yardımcı olmaktadır. Güvenlik açısından farklı işlevlere sahip olan vip turnike modelleri:

  • Kartlı geçiş sistemi
  • Parmak okutma sistemi
  • Yüz tanıma Sistemi
  • Direk geçiş sistemi karşımıza çıkmaktadır.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17