Yaprak Turnike | Teknoper Yaprak Turnike | Geçiş Kontrol Sistemleri
9668
page-template-default,page,page-id-9668,page-child,parent-pageid-9620,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Yaprak Turnike

Yaprak Turnike Nedir?

Ziyaretçilerin geçişlerini düzenlemek ve güvenlik önlemleri nedeni ile geçiş sağlayanların listesini tutmak amacı ile uygulanan geçiş sistemleridir. Genellikle yaprak turnike firmaların personellerinin giriş çıkış saatlerini takiplerinde kullanılmaktadır. Tam anlamı ile Turnike mekanik veya elektromekanik bir yapıya sahip insan geçişlerini kontrol altında tutmak amacı ile kullanılan fiziksel çalışan makinelerdir.

yaprak turnike

Kullanım alanlarına göre tek, çift, üç veya dört kollu olarak üretilmektedir. Turnike geçiş kontrol sistemleri kontrol sistemleri arasında en önemli geçiş sistemleridir. Geçiş kontrolü hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tüm elektronik turnike sistemleri her türlü güvenlik sistemi ile sekronize şekilde çalışabilmektedirler.

Bir çok alanda kullanılan yaprak turnike harici birimleri, buton, kumanda, kart okuyucu, parmak izi, damar ve göz iris okuyucuları gibi elektronik güvenlik cihazları ile entegre edilerek kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Gövde ve kollar nem ve pasa dayanıklı olarak üretilmektedir.  Turnikeler güvenlik ve kontrol amaçlı alanlarda kullanım için üretilmektedir. Bu nedenle üst düzey kaliteli ürünler kullanılarak üretilir.

Turnike Sistemleri Çeşitleri

  • Genellikle stadyumların girişi için kullanılan boydan ve yüksek güvenlikli izinsiz geçişi imkansız hale getiren turnikelere stadyum turnikeleri Bu turnikeler ile kart okuyucu, parmak izi okuyucu, turnike geçiş kartı güvenlik ekipmanları ile entegre olarak çalışma imkanı sağlamaktadır. Stadyum turnikeleri paslanmaz çelik malzemeden üretildiğinden yağmur, kar, nem gibi dış etkenlerden etkilenmemektedir. Turnikelere takılan bilet kontrol cihazı aracılığı ile seyirci bileti okuyucuya gösterir eğer bilet orijinal ise turnike boşa çıkarak kişinin geçişine imkân vermektedir. Aynı zamanda güvenlik görevlisinin buton aracılığı ile geçişe onay verme imkânı da bulunmaktadır.
  • Hızlı geçiş turnikeleri turnike sistemleri arasında çok kalabalık geçişlerin olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Kullanım alanları iş merkezleri, spor merkezleri, bankalar, holdingler, plazalar gibi yoğun ziyaretçi trafiğinin olduğu giriş çıkışlarda kullanılmaktadır. Genelde daha prestijli mekanlarda kullanılan bu cihazların üretimi malzeme olarak görsel estetiği göz önünde bulundurularak üretilmektedir.
  • Engelli geçiş turnikeleri olarak bilinen turnikeler, bavulla, torbalarla, bisikletle, bebek arabası ile ve tekerlekli sandalye ile geçiş imkânı veren turnike sistemleridir. İç ve dış mekanda kullanılabilen yaprak turnike modeli özellikle firmaların malzeme geçiş bölümlerinde tercih edilmektedir.

 Yaprak Turnike Fiyatları

Yaprak turnikeler belden ve boydan olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadır. Bu turnikeler özellikle güvenlikli geçişi sağlamaktadır. Birçok alanda kullanılmaktadır. Plazalardan şirketlerin personel giriş çıkışını denetlemesine kadar birçok kullanım alanı vardır. Yaprak turnike fiyatları kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermemektedir.  Ürün bazlı fiyatlandırılmaktadır.

Kullanıldığı alana göre değişkenlik gösteren yaprak turnikelerde özellikle boydan turnike her alanda kullanıma uygun değildir. Özellikle ürün girdi çıktısı olan ya da engelli geçişi olan bölgelerde kullanıma uygun değildir. Bu nedenle yaprak turnike yapılacak bölgenin geçiş yapacak kişi profili çok önemlidir. Genellikle metrolarda karşımıza çıkan turnikelerde engelli geçiş bölümleri ile bu hizmet genişletilerek sorun olmaktan çıkartılmıştır. Herkesin kullanımına uygun üretilen onlarca model ile çağın gereklerine ayak uydurarak kullanım kolaylığı sağlayan sistemler artık birçok alanda kullanılmaktadır.

Bel Tipi Yaprak Turnikeler

Hayatımızın birçok noktasında gördüğümüz turnikeler güvenliğimizi sağlarken veri akışı sağlayarak okul ve yurtlarda personel ve öğrencilerin giriş çıkış saatlerinden bina içerisine giren kişi sayısına kadar birçok istatistik verinin akışını sağlamaktadır. Böylelikle bir insanın tek başına yapamayacağı onlarca işi yaprak turnike sayesinde elde edebilmektesiniz.

Bel tipi turnikeler belki de günlük hayatımızda en çok karşılaştığımız turnikelerdir. Özellikle spor merkezlerinde kullanımı artan bel tipi yaprak turnikeler; yoga, fitness merkezleri, yüzme havuzları, plates merkezleri, futbol, basketbol ve voleybol kulüpleri, buz pisti, halı sahalar, vücut geliştirme merkezleri gibi üyelik sistemi ile çalışan tesislere özel hazırlanabilmektedir. Bu sistem sayesinde spor merkezleri üyelerinin üyelik başlangıç bitiş tarihlerinden spor merkezini ziyaret sayılarına kadar birçok veri elde etmektedirler.

Gittiğimiz her yerde karşımıza çıkarak hayatımızı kolaylaştırır. Eskiden iş yerlerinde imza ile giriş çıkışlar denetlenirken şimdi girişte kullanılan bir turnike ile personelin bu yükten kurtulması sağlanmıştır. Hem kullanıcılar açısından hem de iş yeri sahipleri açısından birçok kolaylığı sağlayan yaprak turnike modellerinin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır.

 

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17