Hidrolik Tuzak | Teknoper Hidrolik Tuzak | Geçiş Kontrol Sistemleri
9717
page-template-default,page,page-id-9717,page-child,parent-pageid-9713,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Hidrolik Tuzak

Yer tuzağı nedir çeşitleri nelerdir?

Site ve AVM, gibi alanların araç giriş- çıkış noktalarında ulaşımın tek taraflı yapılmasını sağlayıp, güvenli ve hızlı bir geçiş ortamı sağlamak için yer tuzakları yapılır. Bu sistem sayesinde ters taraftan araç geçişi önlenir. Ayrıca istenildiği takdirde bu özellik pasif hale de getirilebilir. Mevcut geçiş düzenine ters hareket eden araçlar manuel yer tuzakları ile birbirinden bağımsız bıçakları dolayısıyla, engellenerek lastikleri hasar görür. 7 cm standart genişlikte olan bıçaklar, istenildiği takdirde özel ölçülerde de üretilebilmektedir. Bu bıçaklarda meydana gelen ses şiddeti, özel kauçuklarla azaltılmıştır. Hidrolik Tuzak Hidrolik Kapan, Yol kapanı sisteminde herhangi bir elektrik kesintisine karşı üründen verim alabilmek için manuel kol aparatı da üretilmiştir.

Yer tuzakları ters geçişi önlemek yada girişe engel olmak için tasarlanmış ürünlerdir.

 • Çift tırnaklı döküm tuzak
 • Lama yer tuzağı
 • Kollu yer tuzağı
 • Kasisli zemin üstü yer tuzağı
 • Hidrolik (otomatik) yer tuzağı

Otomatik kapan bariyerler

Mekanik yada hidrolik olarak üretilebilirler. Mekanik olanlar elektrik motoruyla dişlerini hareket ettirirken, hidrolik olanlarsa bir piston yardımıyla dişlerini hareket ettirir.Kapan, bariyer üzerinde dişleri bulunan bir güvenlik ürünüdür. Hastane, endüstriyel ve ticari siteler gibi tek taraflı ya da otomatik sistemlerde çift taraflı trafik akışını kontrol altına almak için tasarlanmış yüksek güvenlikli ürünlerdir. Araçlar ters taraftan girmeye kalkıştığı zaman lastiklerini patlatarak güvenliği sağlar.

Suikast tipi kapan

Bu tip kapanlarda, içeriye girmek isteyen araçların yalnız tekerlekleri patlamaz, dişlerin yüksekliği ve malzemenin cinsine göre içeriye girmeye çalışan aracı ön taraftan arka tarafa doğru kucaklayarak araca ciddi anlamda hasar verir. Bu kapanlar daha çok askeriye ve elçilik gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edilir.

Kasis kapan

Daha çok tümsek kapan olarak bilinen bu model, sıva üzeri zemine vidalanarak yapılır. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde yeri kazıp beton dökmeye gerek yoktur. Dolayısıyla işçiliği basit ve kazının yapılamayacağı yerlerde daha çok tercih edilir.

Hidrolik tuzak kurt kapanı özellikleri

 • Hidrolik ilkesiyle çalışır.
 • 2-3-4-5-6 metre sürümleri bulunur.
 • Tırnakları 2 cm kalınlığında çelikten üretilir.
 • Tırnakları çıktığında yaklaşık olarak 30 cm yüksekliğe çıkar.
 • Sinyal alıcı sistemi içerisinde standarttır. Uzaktan kumanda yardımıyla kullanılabilir.
 • Ürünün montajı için yaklaşık olarak 40 cm’lik bir derinlik yeterlidir. Özellikle kazı derinliği az olan yerler için en ideal seçenektir.
 • Hidrolik Tuzak kontrol kabini 380V trifaze enerjiyle beslenir.

Hidrolik tuzak kurt kapanı montaj şekli

Yer, hidrolik tuzak metrajına göre yaklaşık olarak 40 cm derinliğinde ve ilgili metrajda kazılır. Kazının genişliği ise 75 cm’dir. Kazı zeminine,terazide 7 cm yüksekliğinde bir beton atılarak düz bir zemin meydana getirilir. Beton kuruduktan sonra, beton zemin üzerine hidrolik tuzak yerleştirilerek sapmalar ile zemine sabitlenir. Daha sonra ise hidrolik hortumlar kontrol ünitesine çekilir.Ürünün bağlantıları yapıldıktan sonra açıkta kalan kazı yerlerine beton dökülür. Hidrolik hortumun kontrol ünitesiyle bağlantıları, enerji, buton ve emniyet fotosel bağlantıları yapıldıktan sonra ürün artık devreye alınmış olur.

Yer tuzaklarında hidrolik sistem kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Hidrolik sistemlerde yüke göre çok büyük basınçlar kullanılabilmektedir.
 • Hassas konumlama ve işleme yapılması gereken bölgelerde daha çok hidrolik sistemler tercih edilir.
 • Bu sistemlere çok fazla yükleme yapıldığı zaman kendini valfler yardımıyla korumaya aldığı için çok daha uzun ömürlü sistemlerdir.
 • Hidrolik sistemler kullanılarak verimli otomasyonlar rahat bir şekilde oluşturulabilmektedir.

Hidrolik tuzak, kurt kapanı kullanım alanı nerelerdir?

Hidrolik tuzak kurt kapanı sistemleri daha çok site girişlerinde, tek taraflı yollarda, otopark ve AVM gibi yerlerde kullanılmaktadır. Tek taraflı ulaşım için oldukça elverişli bir sistemdir. Ters yönde gidilmesine asla imkan sağlamaz ve istenildiği an pasif hale getirilir.

Hidrolik tuzak fiyatları nedir?

Hidrolik tuzak kurulduğu yerin yapısı ve kurulduğu alanın genişliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanılacak olan kapanın modeli de fiyatı etkiler.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17