Zemin Üstü Tuzak | Teknoper Zemin Üstü Tuzak | Geçiş Kontrol Sistemleri
9719
page-template-default,page,page-id-9719,page-child,parent-pageid-9713,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Zemin Üstü Tuzak

Zemin Üstü Tuzak Bariyerler

Bariyerler bazı noktalara geçişte engel oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Zemin üstü tuzak olarak hazırlanmış olan ve kapan olarak da adlandırılan bariyerler özellikle girişi yasak olan bölgelere girişi engellemekte veya tek yönlü girişlerde kullanılmaktadır. Bu tuzaklar pratik montajı ile en çok tercih edilen bariyerler arasında yer almaktadır. Yolda kazı işlemi ve toprak altı gömme işlemi yapılmadan yol üzerine montajı yapılabildiği için bu kapan şeklindeki tuzaklar çok fazla tercih edilmekte ve kısa sürede montajı tamamlanarak kullanılmaya başlanmaktadır. Yer tuzağı olarak kullanılan bu bariyerler çok etkili bir engeldir. Ters yönden girmek isteyen araçların geçmesini önlemektedir.

Zemin üstü tuzak bariyerlerde dişliler belli aralıklarla temizlenmelidir. Bu temizlik yapılmazsa dişlerin arası zamanla kir dolduğu için çalışmasında sıkıntılar oluşacaktır. Bu sıkıntılar dişlilerin zorlanması ve zamanla da kırılması anlamına gelmektedir. Temizliği yapılan ve uygun şekilde kullanılan bariyerler uzun yıllar kullanılmaktadır. Bu kapanlar yıllarca sağlıklı şekilde kullanılabilmektedir. 2 yıl garantili olarak istenilen yere monte edilen kapanların 10 yıl gibi bir süre de bakımları firma tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu süreler firmalara göre deşiklik de gösterebilmektedir.

Zemin Üstü Tuzak Bariyerlerin Özellikleri

Beton ve toprak zeminin üst kısmına kolaylıkla monte edilebilen Zemin Üstü Tuzak kullanımında üzerinden geçecek araçların durumuna göre hazırlanmaktadır. Çok ağır ve büyük araçlar geçecek ise bu durumda zemin üstü kapan çok daha kalın ve uzun olarak yapılmaktadır. Böylece üzerinden geçen aracın lastikleri bu kapanın dişleri tarafından engellenecektir. Bu ürünlerin hazırlanmasında galvaniz kaplama yapılmaktadır. Bu kaplama sayesinde ürünler paslanmazlar ve çok uzun yıllar kullanılabilirler. Çeliğin sıcak daldırma işlemi ile ve ısıl işlem görmüş hali olarak da düşünebileceğimiz bu bariyerler tek parça olarak tasarlanmaktadır. Bu kapanlar yarım metrelik ve bir metrelik uzunluklarda hazırlanmaktadır. Tuzağı kurulacağı yerin uzunluğuna göre bu parçalar yan yana monte edilmektedir.

Bu bariyerler ters yol bariyerler olarak da bilinmektedir. Zemin Üstü Tuzak bir yolu ve alanı tek taraflı araç girişine açmak ve ters yönden gelen araçları engellemek için kullanılmaktadır. Bu engeller gelen aracı engellemekte ve giriş için zorlandığında aracın lastiğine saplanıp geçişe engel olmaktadır. Yer tuzağı düz geçişlerde sessizdir. Araçların düz yönden geçişlerinde aracın lastiklerine zarar vermez ve geçiş sırasında üzerindeki kauçuk kaplamalar sayesinde ses çıkarmadan işlevini yerine getirir.

Lazer kesimle hazırlanmış olan kapanlarda çelik crom nikel 316L den imal edilmiş olanlarında asla paslanma söz konusu olmamaktadır. Bu bariyerler hidrolik ve mekanik olmak üzere iki şekilde imal edilmektedir. Hidrolik Zemin Üstü Tuzak bir pistonun yardımıyla kapan üzerinde yer alan dişlileri hareket ettirmektedir. Diğer kapan çeşidi olan mekanik zemin üstü kapanlarda ise elektrik motoru kullanılmaktadır. Bu motorun yardımıyla dişliler hareket etmekte ve aşağı inmektedir.

Zemin Üstü Tuzak Bariyerlerin Kullanımı

Zemin üzerine monte edilen bariyerler üzerinde timsah dişi denilen dişlilerin bulunması ile oluşturulmuş güvenlik ürünlerine Zemin Üstü Tuzak bariyerler denilmektedir. Bu güvenlik ürünleri ters yönden gelen araçların lastiklerini patlatarak aracın ilerlemesine engel olmaktadır. Bu tuzak sistemleri askeri alanlarda ve sitelerde, endüstriyel ve ticari sitelerde, hastanelerde kullanılmaktadır. Bu sistemler tek yönlü kullanım için hazırlanmış olanlar ve otomatik olarak kontrol edilen ve çift yönlü geçiş için ayarlanabilen bariyerler olmak üzere iki şekildedir.

Bu kapanlar normalde sadece araçları lastiklerini patlatmak üzere kullanılırken bunlar arasında askeri alanlarda ve elçiliklerde kullanılan ve suikast tipi kapan adı verin tipleri de bulunmaktadır. Bu tip kapanlarda ters yönden giriş yapmaya çalışan araçların lastiklerinin patlatılmasının yanında araç yükselen dişliler tarafından tutularak araca zarar verilmektedir. Güvenli ürünleri içerisinde en etkili kullanıma sahip olanlarından biri olan Zemin Üstü Tuzak birçok mekanın ve sitenin girişine monte edilmekte ve oldukça uygun fiyatlarla satışları yapılmaktadır.

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17