VİP Turnike Sistemi | Teknoper VİP Turnike Sistemi
8039
post-template-default,single,single-post,postid-8039,single-format-standard,theme-++bridge,bridge-core-1.0.4,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,columns-3,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

VİP Turnike Sistemi

VİP Turnike Sistemi

Elektronik güvenlik sistemlerinde kullanılan vip turnike sistemleri, ihtiyaca en iyi cevap verebilen sistemlerdir. Bu ürünlerin tamamı paslanmaz çelikten imal edildiğinden iç ve dış mekanlarda uzun süreler deforme olmadan kullanılabilmektedir. Açma ve kapanma esnasında araya insan sıkışmasını engelleyen ve tam otomatik olan bu sistemde kanat olarak cam veya pleksiglas kullanılmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin önemli bir bölümünü oluşturan turnike sistemlerinde engelli geçiş turnikesi olarak da üretilir. Vip turnikeler, aynı zamanda engelli geçiş turnikesi olarak da adlandırılır. Engelli geçiş turnikesi, farklı kol uzunlukları ile farklı uzunluklara sahip alanlarda güvenle tercih edilebilir.

Bu turnike sistemleri, turnike kullanılacak olan her alanda kullanılmalıdır. Çünkü engelli bireylerin normal bir turnikeden geçmesi mümkün değildir. Engelli bireylerin normal turnikeden geçemiyor olması, vip turnikelerin kullanımlarını da günümüzde giderek arttırmaktadır.

Silindir, camlı, geniş kollu olarak kendi içinde ayrılan vip turnikeler, ileri veya geri hareket esnasında kişi eğer turnike önünde yer alırsa turnike otomatik olarak bu eylemi hissederek tepki verir ve kişinin kapanma esnasında zarar görmemesi için çalışması otomatik olarak durur.

Ayrıca engelli geçiş turnikeleri mikroişlemci kontrollü olarak çalışabilirler ve bu sayede çift taraflı olarak geçişe imkan sunarlar. Geçiş yapılan yönde bir dijital veri çıktısı veren engelli geçiş turnikeleri, bilgisayar kontrollü olarak kullanılıyorsa bu veriler direk olarak bilgisayara da gönderilebilmektedir. Bu turnike sistemlerinin boyutları 75 ve 90 cm arasında değişiklik göstermektedir.

Kullanımları oldukça basit olan engelli geçiş turnike sistemleri, zaman kontrolü özellikleri sayesinde belirlenen zamanda açılabilir veya belirlenen zamanda kapanabilmektedir. Ayrıca vip turnike sistemlerinin acil mod özelliği; yangın, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedir.

Vip turnike, geçişlerin kısıtlanmaları ve kontrollü bir şekilde yapılabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir.

Bu turnikeler, genellikle bel turnikeleri ve boy turnikeleri kullanılmakta olan alanlarda oldukça sık olarak tercih edilirler. Çünkü bel turnikeleri ve boy turnikelerden, engelli bireylerin geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Turnikeler üzerinden atlamaları gibi bir durum söz konusu olmadığı için de vip turnikelerin kesinlikle bu tarz bütün alanlarda kullanılması gerekmektedir.

Vip turnike, 100 ve 240 voltluk bir enerji ile çalışır. Genellikle bu enerji, çalışabilmesi için yeterlidir. Vip turnikelerin gövdeleri elektrostatik boyalı veya paslanmaz çelik olabilir.

Elektrostatik boyalı olan modelleri iç ortamlarda gönül rahatlığı ile tercih edilirken, paslanmaz çelik olan modelleri ise dış ortamlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Kullanımları ve kurulumları da kısa bir süre aldığı için tercih edilmektedir.

Vip turnike, kullanılacak olan alana göre farklı modellerde karşımıza çıkmakta. Her modeli aynı dış görünüme ve aynı özelliğe sahip değildir.

Bunun için öncelikle kullanılacak olan alana göre modelin seçilmesi gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, plazalar, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, okullar, fabrikalar gibi buna benzer pek çok alanda kullanılabilmektedir. Günümüzde ise vip turnikelerle en çok metro ve metrobüs istasyonlarından karşılaşmaktayız.

Bu alanlarda kullanılacak olan vip turnikeler, özellikle bavul vb. eşyalar ile yolcuların geçiş yapmasına da imkan sağlamaktadır.

Bu yüzden vip turnikeler üzerinde engelli bireylerin geçiş yapmalarına izin veren engelli bireyler için olduğunu belirten işaretin yanı sıra, geçiş yönü okları da yer almaktadır. Yani engelli olmayan bireylerin de geçiş yapacakları alanları göstermektedir. Bu açıdan her alanda kullanımı size oldukça faydalı olacaktır.

Vip Turnike Sistemleri motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır; Motorlu Vip Turnike Sistemi parmak izi, para veya jetton tarzındaki cisimlerle çalışır. Bu ürünlerde parmak izi tanıma cihazı, biometrik yüz tanıma cihazı ve personel kart okuyucu entegre edilip turnike geçiş izinleri bu cihazlar üzerinden sağlanabilmektedir.

← Eski Yorumlar

Bir Yorum Yap

TEKNOPER Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri Tic. Ltd. Şti.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok Kat : 5 Numara : 110 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 210 46 77

Tel: +90 (212) 210 46 78

KURUMSAL HATTIMIZ (FCT): 0 533 968 76 17